Streda, 22. september 2021. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

Kandidátka Sme rodina odhalená! Do trojky sa dostala Kollárova mamička, desiatkou je bývalý smerák

Zdroj: Topky/Vlado Benko Jr.
28.11.2019 15:40

BRATISLAVA - Lídrom kandidátky hnutia Sme rodina do parlamentných volieb 2020 bude jeho predseda Boris Kolllár. Dvojkou je neúspešný prezidentský kandidát Milan Krajniak a tretie miesto patrí Petre Krištúfkovej, ktorá je matkou Kollárovej dcéry Ester. Oznámili to na štvrtkovej tlačovej konferencii.


Nasleduje predseda poslaneckého klubu Peter Pčolinský a prvú päťku uzatvára Ľudovít Goga. Za ním nasledujú poslankyne Adriana Pčolinská a Zuzana Šebová a poslanec Jozef Lukáč.

Desiatkou je Borguľa

Z deviateho miesta kandiduje ekonomický expert a programový líder hnutia Štefan Holý. Na desiatom mieste kandiduje za Sme rodina bývalý bratislavský komunálny politik Smeru Martin Borguľa. Zo Smeru odišiel minulý rok.

Kandidátka Sme rodina odhalená!
Zdroj: Topky/Vlado Benko Jr.

Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára 2020. Právo voliť má plnoletý občan SR. Kampaň sa už začala. Politické strany a hnutia musia podať kandidačnú listinu do 1. decembra 2019.

Kandidátka Sme rodina odhalená!
Zdroj: Topky/Vlado Benko Jr.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) dnes odovzdala svoju kandidačnú listinu na ministerstve vnútra. Predseda strany Richard Sulík oznámil, že číslom deväť bude prezident Združenia podnikateľov Slovenska Ján Oravec. Na prvých miestach mal byť pôvodne aj bývalý šéf RTVS Václav Mika. Z kandidátky však odstúpil.

Kandidátka Sme rodina odhalená!
Zdroj: Topky/Vlado Benko Jr.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR, SITA
VIDEO: Topky/Vlado Benko Jr.

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články