°C

Streda, 12. august 2020. Meniny má Darina, zajtra Ľubomír.

Vyšetrovanie masakry v mešitách napreduje: Strelca obvinili z terorizmu

Brenton Tarrant
Brenton Tarrant
Zdroj: SITA/TRT World via AP, File
21.05.2019 08:34

CHRISTCHURCH - Brenton Tarrant, ktorému je pripisovaná zodpovednosť z marcových útokov na dve mešity v novozélandskom meste Christchurch, bol obžalovaný z terorizmu a zabitia 51 osôb. S odvolaním sa na utorkové vyhlásenie novozélandskej polície o tom informuje agentúra AP.


Brenton Tarrant, ktorému je pripisovaná zodpovednosť z marcových útokov na dve mešity v meste Christchurch, bol obžalovaný z terorizmu a zabitia 51 osôb. S odvolaním sa na utorkové vyhlásenie novozélandskej polície o tom informuje agentúra AP.

Na základe týchto obvinení hrozí 28-ročnému Austrálčanovi maximálny trest doživotného odňatia slobody. Ako upozorňuje AP, pôjde taktiež o test novozélandských zákonov o terorizme, ktoré tento ostrovný štát prijal v roku 2002.

Policajti pri mešite Masjid
Zdroj: SITA/AP Photo/Vincent Yu

Polícia ďalej uviedla, že Tarrant čelí tiež celkovo už 51 obvineniam zo zabitia po tom, ako na začiatku mesiaca v nemocnici podľahol zraneniam - utrpeným pri Tarrantovom útoku - muž z Turecka. Polícia o týchto skutočnostiach informovala na stretnutí s preživšími a pozostalými po obetiach streľby, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 200 ľudí.

Útoky v Christchurchi sa odohrali 15. marca a ich za páchateľa bol označený 28-ročný pravicový extrémista Brenton Tarrant, ktorý v mešitách Al Noor a  Linwood zastrelil 51 ľudí a ďalšie desiatky zranil.

 


Galéria

Brenton Tarrant Policajti pri mešite Masjid

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články