°C

Sobota, 31. október 2020. Meniny má Aurélia, zajtra Denisa.

FOTO Vojenskú prehliadku poznačil útok militantov: Strieľali do davu z motoriek, 24 mŕtvych

Zdroj: SITA/AP Photo/ISNA, Shayan Haji Najaf
22.09.2018 10:04

TEHERÁN - Útok ozbrojencov na vojenskú prehliadku v iránskom meste Ahváz si vyžiadal 24 mŕtvych a 53 zranených. O vyššom počte obetí informovala štátna tlačová agentúra IRNA, ktorej to prezradili "zasvätené zdroje".


Miestne médiá pôvodne informovali o ôsmich mŕtvych z radov elitných Revolučných gárd a 20 zranených. Strelci boli podľa agentúry oblečení ako príslušníci Revolučných gárd a zamerali sa na tribúnu, na ktorej sedeli vojenskí a policajní velitelia.

K útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil, v regióne už však útočili arabské separatistické skupiny. Iránsky minister zahraničia Mohammad Džavád Zaríf z neho obvinil teroristov, ktorých "najal, vycvičil, vyzbrojil a zaplatil cudzí režim".

Podozrenie na Daeš

Médiá v skorších správach útočníkov opísali ako "Takfiri", čo je výraz používaný na extrémistickú skupinu Daeš. Polooficiálna agentúra Fars uviedla, že útok vykonali dvaja strelci na motorkách oblečení v khaki uniformách. Útok sa odohral na takzvanom Jeruzalemskom bulvári.

FOTO nie je vhodné pre citlivé povahy.

FOTO Vojenskú prehliadku poznačil
Zdroj: SITA/AP Photo/ISNA, Shayan Haji Najaf

Štátna televízia odvysielala zábery z miesta nešťastia krátko po tom, ako sa stalo. Možno na nich vidieť záchranárov, ktorí pomáhajú niekomu vo vojenskom oblečení, zatiaľ čo ležal na zemi, a členov bezpečnostných zložiek, ako na seba pokrikujú. Polooficiálna agentúra ISNA zase zverejnila fotografie z miesta činu, ktoré zobrazujú zakrvavených vojakov, ako si navzájom pomáhajú odtiaľ odísť.

 

Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články