Bratislava v ohni: Po škole zachvátili plamene aj laboratóriá SAV | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Bratislava v ohni: Po škole zachvátili plamene aj laboratóriá SAV

Požiar na Znievskej ulici v Petržalke
Požiar na Znievskej ulici v Petržalke
07.11.2011 14:25

BRATISLAVA - Séria požiarov v Petržalke pokračuje. Po Matadorke, kde v noci na štvrtok vyhorela budova skladu, horela aj bývalá materská škola na Znievskej ulici. Na mieste zasahovali hasiči a polícia. Požiar vypukol krátko po 11:00. Krátko po obede vypukol druhý požiar. V plameňoch sa ocitol aj Botanický ústav SAV.


Polícia vyzývala obyvateľov okolitých bytoviek, aby si pozatvárali okná, petržalským sídliskom sa totiž šíri hustý dym. "Po sídlisku začalo chodiť policajné auto a megafónom hlásilo, nech si ľudia zatvoria okná," povedala nám Zuzana Koyšová, ktorá býva v paneláku tesne pri škole. Požiar zrejme vznikol v konštrukcii strechy.


Predtým hasiči budovu školy prehľadávali, tá je totiž už vyše dvoch rokov opustená. Priestory často využívali bezdomovci. Stredná odborná škola, ktorá tu po zániku materskej školy sídlila, sa totiž presťahovala pred viac ako dvoma rokmi do nových priestorov na Strečniansku ulicu takisto v Petržalke.

Okolo 13:00 vypukol aj požiar na druhom konci hlavného mesta. Na Dúbravskej ceste horela bývalá budova Botanického ústavu Slovenskej akadémie vied. Na mieste zasahovali približne desiatka hasičov. Celá nehnuteľnosť, v ktorej boli v minulosti laboratóriá, vraj už lahla popolom. Oheň sa nerozšíril na okolité budovy.

"Polícia vyšetruje okolnosti dnešných požiarov v Bratislave. K pravdepodobnej príčine požiaru sa budeme vedieť vyjadriť až po ukončení ohliadky miesta činu. Doposiaľ nemáme informáciu o tom, že by počas požiaru prišlo k ujme na zdraví či živote ľudí," uviedla krajská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

(foto: Zuzana Koyšová, tip čitateľa)

Požiar v škole na
Zdroj: Tip čitateľa, Zuzana Koyšová

Požiar v škole na
Zdroj: Tip čitateľa, Zuzana Koyšová

Požiar na Znievskej ulici
Zdroj: Tip čitateľa, Zuzana Koyšová


Požiar bývalej školy na
Zdroj: Tip čitateľa, Zuzana Koyšová

Požiar bývalej školy na
Zdroj: Tip čitateľa, Zuzana Koyšová


(video: Roland)
Boli ste pri tom? Pošlite nám zaujímavé informácie, FOTO alebo VIDEO na tipy@topky.sk.


Galéria

Požiar na Znievskej ulici Požiar na Znievskej ulici Požiar na Znievskej ulici Požiar v škole na Požiar v škole na Požiar na Znievskej ulici Požiar bývalej školy na Požiar bývalej školy na

Nástroje k článkuZDROJ: DeeFoto,
VIDEO: Tip čitateľa, Zuzana Koyšová

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články