°C

Utorok, 26. január 2021. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

V Michalovciach malo dôjsť v súvislosti s voľbami k porušeniu zákona

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/František Iván
10.11.2018 22:21

MICHALOVCE – K porušeniu zákona o voľbách a zákona o volebnej kampani malo dôjsť počas soboty v Michalovciach. Mestská volebná komisia (MVK) v tejto súvislosti podala podnet na Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu financovania politických strán.


Ako informoval zapisovateľ MVK Ján Bumbera, v tejto súvislosti dostali podnet, ktorý upozorňoval na to, že štyria kandidáti vo voľbách do orgánov samosprávy v Michalovciach na volebnej stránke na sociálnej sieti zverejnili video, kde informujú voličov, že ktosi neumožnil opozícii byť pri hlasovaní do prenosnej urny. "Zverejnený bol aj údaj o účasti vo voľbách," uviedol s tým, že aktéri vo videu vyzývajú voličov, že ak chcú niečo zmeniť, nech idú voliť, lebo zajtra už bude neskoro. "Je to oficiálny kandidát na voľbu primátora spoločne s tromi kandidátmi na voľbu poslancov," dodal.

MVK si podľa jeho ďalších slov toto video na oficiálnej volebnej stránke tohto kandidáta na sociálnej sieti pozrela. "Hlasovaním rozhodla o tomto informovať a podať podnet na porušenie volebného zákona a zákona o volebnej kampani na štátnu volebnú komisiu a na Ministerstvo vnútra SR. Informovali sme aj okresnú volebnú komisiu o možnom porušení tohto zákona," uzavrel.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články