°C

Utorok, 18. február 2020. Meniny má Jaromír, zajtra Vlasta.

Podľa Polláka v dvoch prípadoch niekto chcel ovplyvniť rómskych voličov

Situácia pri voľbých v Košiciach
Situácia pri voľbých v Košiciach
Zdroj: Topky/Miro Vacula
10.11.2018 20:23

KOŠICE – V Košickom kraji prebiehajú voľby v celku pokojne, bez vážnejších rušivých momentov. Peter Pollák uviedol, že podobný prípad ako sa stal dopoludnia na košickom Luníku IX sa vyskytol aj v obci Boťany, v okrese Trebišov.


„Z troch lokalít, ktoré som zatiaľ navštívil, sa vyskytol rovnaký problém v dvoch obciach, že ľudia prišli voliť s lístočkami s menami. Nevyhotovili si ich sami. S veľkou pravdepodobnosťou ich chcel niekto ovplyvniť,“ povedal Peter Pollák, člen celoštátnej volebnej komisie, ktorý sleduje priebeh volieb na východe Slovenska.

Podľa Polláka v dvoch
Zdroj: Topky/Miro Vacula

Uviedol, že podobný prípad ako sa stal dopoludnia na košickom Luníku IX sa vyskytol aj v obci Boťany, v okrese Trebišov. Ako uviedol, na východ Slovenska sa vybral aj preto, že komisia už pred voľbami dostala podnet, že môže dôjsť ku kupčeniu s hlasmi Rómov.


Prvý volebný incident v Košiciach, preveruje ho polícia: FOTO Mužovi ukázali, koho má voliť


„Priamo nám nepovedali, že im za to, ak budú voliť meno na lístočku, niekto niečo sľúbil, no je evidentné, že minimálne ich chcel ich voľbu niekto ovplyvniť, lebo lístoček bol vytlačený na tlačiarni. Oba prípady rieši polícia,“ povedal Pollák. Doložil, že riešili napríklad prítomnosť starostu, či jeho zástupcu v budove, kde boli zriadené aj volebné okrsky, hoci sa počas volieb nemajú zdržiavať v blízkosti volebných okrskov.​

Zapisovateľ mestskej volebnej komisie v Košiciach Stanislav Takáč podvečer uviedol, že aj v metropole kraja prebiehajú voľby pokojne a bez vážnejších rušivých momentov. Podľa jeho slov mestská volebná komisia poskytla pre niektoré okrsky metodické usmernenie. Jej členovia situáciu v jednotlivých volebných okrskov priebežne monitorujú.


Galéria

Situácia pri voľbých v

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články