°C

Štvrtok, 24. september 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

Prokuratúra potvrdila vyšetrovanie policajtov a sudcov v kauze Kuciak: Únik je z úradného záznamu

Generálny prokutáror Čižnár
Generálny prokutáror Čižnár
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
07.08.2019 19:00

BRATISLAVA - Prokuratúra zdôrazňuje, že medializované informácie vychádzajú len z jedného tzv. úradného záznamu, ktorý bol údajne spracovaný jedným z vtedajších bývalých členov vyšetrovacieho tímu, avšak pravosť tohto úradného záznamu nebola žiadnym spôsobom overená.


Špekulovalo sa preto o tom, či mal Bödör na prokuratúre niekoho, kto sa postaral o to, aby ho nezadržala polícia.

Generálna prokuratúra preto vydala stanovisko, v ktorom uvádza, že dozoroví prokurátori v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky postupovali, postupujú a aj do budúcnosti budú postupovať vždy len v súlade so zákonom, na základe zisteného skutkového stavu, a to bez ohľadu na to, koho sa konkrétny úkon trestného konania dotýka.

Bödöra mali zadržať v prípade vraždy: Na polícii sa začali diať podivné veci, o pár dní prišiel sám

Jediným cieľom konania dozorových prokurátorov je podľa vyhlásenia výhradne zistenie, usvedčenie a odsúdenie všetkých osôb, ktoré sa na tomto skutku akýmkoľvek spôsobom podieľali. Doterajší priebeh vyšetrovania podľa GP SR takémuto konštatovaniu jednoznačne nasvedčuje.

„Je pozoruhodné, že informácie spochybňujúce integritu členov vyšetrovacieho tímu v tejto trestnej veci, teda tak prokurátorov ako aj príslušníkov polície – vyšetrovateľov, sa objavujú práve v tomto období, keď boli počas prípravného konania zistené dôkazy nasvedčujúce spáchaniu závažného protiprávneho konania viacerými osobami pôsobiacimi na rôznych úrovniach policajných a justičných orgánov SR," konštatuje GP.

Prokuratúra zároveň zdôrazňuje, že medializované informácie vychádzajú len z jedného tzv. úradného záznamu, ktorý bol údajne spracovaný jedným z vtedajších bývalých členov vyšetrovacieho tímu, avšak pravosť tohto úradného záznamu nebola žiadnym spôsobom overená. GP SR doplnila, že informácie o stave prípravného konania v trestnej veci nebohého Jána Kuciaka a jeho partnerky, budú verejnosti poskytnuté na tlačovej besede v najbližšom období, keď to procesná situácia dovolí. 


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články