Nedeľa, 11. apríl 2021. Meniny má Július, zajtra Estera.

Slávna Nemka bola sexsymbol: Dnes má 60 a takto vyzerá!

Nastassja Kinski
Nastassja Kinski
Zdroj: ABC
24.01.2021 00:01

BERLÍN - Ani rokmi nestráca nič zo svojho šarmu! Reč je o herečke menom Nastassja Kinski, ktorá práve dnes oslavuje 60. narodeniny. Slávna Nemka patrila v 80. rokoch medzi najväčšie sexsymboly filmového plátna. Pozrite sa, ako vyzerá v súčasnosti!


Nastassja Kinski sa narodila 24. januára 1961. Jej otcom bol herec Klaus Kinski, ktorý sa však s jej mamou Ruth rozviedol, keď mala sedem rokov.

Ako 13-ročná zaujala nemeckú herečku Lisu Kreuzer, ktorá jej dohodila účinkovanie vo filme Chybný pohyb. A ponuky účinkovať v ďalších počinoch pribúdali. V roku 1976 sa objavila v horore Diablova dcéra. Keďže sa vo filme ukázal nahá a bola ešte neplnoletá, americké úrady klamali o jej veku a uvádzali, že sa narodila v roku 1959.

Nastassja Kinski vo filme Chybný pohyb (1975).
Nastassja Kinski
Zdroj: Reverse Angle Library GmbH

Nastassja Kinski vo filme Diablova dcéra (1976).
Nastassja Kinski
Zdroj: Hammer Film Productions

Presne v roku 1976, keď mala Nastassja len 15 rokov, začal sa údajne jej vzťah s o 28 rokov starším režisérom Romanom Polanskim. Ten ju naviedol k tomu, aby v New Yorku študovala herectvo. O tri roky neskôr mal premiéru film Tess, za ktorý dostala krásna Nemka Zlatý glóbus.  

Nastassja Kinski vo filme Tess (1979), za ktorý dostala Zlatý glóbus.
Nastassja Kinski
Zdroj: Columbia Pictures

Popularita mladej herečky stále stúpala. A vďaka záberom od fotografa Richarda Avedona sa zaradila medzi sexsymboly 80. rokov. Nastassja pred objektívom pózovala celkom nahá a na sebe mala obrovského hada. 

Nastassja Kinski kedysi.
Nastassja Kinski
Zdroj: profimedia.sk

Kinski účinkovala v mnohých ďalších počinoch. Spomenúť možno filmy Mačací ľudia, Neverne tvoja, Harem, Deň otcov, Láska na jednu noc, Nebezpečné pády, Horké sladkosti, D´Artagnanova dcéra a iné. 

V roku 1984 sa slávna Nemka vydala za egyptského filmového producenta Ibrahima Moussu. Vychovávala s ním svojho syna Aljoshu a narodila sa im aj dcéra Sonja. V roku 1992 ich súd rozviedol. Krásna herečka už v tom čase randila s hudobníkom Quincy Jonesom, ktorému porodila dcéru Kenyu.  

Takto vyzerá Nastassja Kinski v zrelom veku.
Nastassja Kinski
Zdroj: profimedia.sk

Nastassja Kinski na záberoch z minulého roka.
Nastassja Kinski
Zdroj: profimedia.sk

Nastassja Kinski na zábere z minulého roka.
Nastassja Kinski
Zdroj: profimedia.sk


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/zuz
FOTO: ABC, profimedia.sk, Reverse Angle Library GmbH, Hammer Film Productions, Columbia Pictures

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články