°C

Nedeľa, 31. máj 2020. Meniny má Petronela, Petrana, zajtra Žaneta.

Česká "princezná" hrala vo filmoch už ako tínedžerka... Teraz bojuje s agresívnou rakovinou

Michaela Kuklová
Michaela Kuklová
Zdroj: Instagram M.K.
08.04.2020 00:01

PRAHA - Mnohí ju poznajú ako princeznú z viacerých rozprávok, iní si ju spájajú s exmanželom Jiřím Pomejem (†54). Tomu sa osudnou stala rakovina a dnes s ňou bojuje aj Michaela Kuklová. No napriek tomu, že jej operovali obe prsia, nestráca optimizmus.


Michaela Kuklová sa narodila 8. apríla 1968, zhodou okolností na deň presne dva roky po speváčke Ivete Bartošovej, ktorá sa po brunetke stala druhou manželkou herca a producenta Jiřího Pomejeho. 

Kuklová má vyštudovanú DAMU, no vo filmoch sa začala objavovať už ako tínedžerka. A jej kariéra potom pokračovala. 

Michaela Kuklová ako 15-ročná herečka
Česká
Zdroj: FS Barrandov

A po rozprávke O princezně Jasněnce a létajícím ševci už jej popularita len stúpala. Potom sa objavila v mnohých ďalších rozprávkach a filmoch. Objavila sa napríklad v snímkach Učitel tance, Všichni moji blízcí, Z pekla štěstí aj vo filme Andělská tvář, ktorý jej manžela *Pomejeho priviedol na mizinu. Manželmi boli do roku 2007. 

Kuklová účinkovala aj vo viacerých seriáloch, napríklad My všichni školou povinní, Ordinace v růžové zahradě alebo Stopy života. Objavila sa aj v niekoľkých nemeckých projektoch. 

Michaela Kuklová v nemeckom seriáli Miesto činu
Česká
Zdroj: ard

Aktuálne herečka bojuje so zákernou rakovinou. Koncom februára to oznámila na Instagrame. „Nepotrebujem súcit, ani ľútosť. Nič hrozné sa mi nedeje, len som jednou z mnohých,” uzavrela vtedy svoj príspevok. 

Tri dni pred dnešnými narodeninami detailnejšie popísala, ako na hrozivú diagnózu prišla a zverila sa aj s tým, že jej operovali obe prsia, z ktorých lekári vzali až 12 uzlín. Napriek tomu je Michaela optimistka a verí, že bude čoskoro úplne v poriadku. „Zaradím sa medzi ženy, čo majú silikóny,” oznámila s nadhľadom. 


Česká herečka otvorene o rakovine: Lekári nádor vôbec nevideli... Prišla o obe prsia!


Michaela Kuklová
Zdroj: profimedia.sk


Galéria

Michaela Kuklová Michaela Kuklová ako 15-ročná Michaela Kuklová v nemeckom Michaela Kuklová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články