°C

Sobota, 19. september 2020. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Česko-slovenský idol žien a úspešný herec, ale... Pozor, má psychickú poruchu!

Marek Vašut
Marek Vašut
Zdroj: Jan Zemiar
05.05.2019 00:01

PRAHA - Pre mnohé ženy z Čiech a Slovenska je Marek Vašut (59) sexsymbolom. No hoci sa môže chváliť veľkou popularitou, záujmom žien a skvelou kariérou, je tu aj niečo, s čím tento herec bojuje takmer celý život. Mnohí zjednodušene hovoria, že má depresie, no v skutočnosti ide o afektívnu poruchu.


Marek Vašut sa narodil 5. mája 1960. Vo filmoch sa začal objavovať u ako dieťa, a tak jeho kariéra smerovala práve k tejto oblasti. Neskôr sa však začal venovať aj písaniu básní a maľovaniu. 

Na konte má účinkovanie v množstve seriálov a filmov, z tých najznámejších spomenieme Lásku z pasáže, Kamaráta do dažďa 2, Koniec básnikov v Čechách, Mission: Impossible, Českú spojku, Kameňák, Román pre ženy, Bathory. 

Marek Vašut účinkoval aj v slovenskej šou Let's Dance.
Česko-slovenský idol žien a

Napriek všetkým úspechom je však Vašut už roky pod dohľadom psychiatra. „Tá choroba, ktorej sa nepresne hovorí depresia, v mojom prípade vyžaduje kontinuálnu pravidelnú liečbu. Vďaka moderným medikamentom je to úplne v pohode a máte to pod kontrolou,” povedal pred pár rokmi pre iDnes.cz. 

Herec má afektívnu poruchu, čo je ochorenie postihujúce náladu a emócie. Ako sám hovorí, najťažšie je priznať si, že človek naozaj potrebuje odbornú pomoc. Ani on sám sa nezačal liečiť úplne dobrovoľne a chvíľu mu trvalo, kým sa s tým vyrovnal. Dnes o tom hovorí verejne a vyzýva ľudí, aby sa nebáli vyhľadať pomoc. 

so Zuzanou Kanócz vo filme Román pre ženy
Česko-slovenský idol žien a
Zdroj: Román pre ženy


Galéria

Marek Vašut Marek Vašut účinkoval aj so Zuzanou Kanócz vo Marek Vašut

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články