°C

Sobota, 26. september 2020. Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

Takto vyzerali SEXbomby kedysi: Bývalá miss a herečka predviedla „cici aj rici“!

Anita Ekberg
Anita Ekberg
Zdroj: Columbia Pictures
29.09.2019 00:00

RÍM - Žiadna vychrtlina! Mala zadok aj stehná, napriek tomu z nej muži odpadávali. Anita Ekberg bola švédskou miss, neskôr sa stala herečkou a zbožňovaným sexsymbolom. Nikdy však nehrala v žiadnom švédskom filme a svoj život dožila v malom mestečku neďaleko Ríma.


Kerstin Anita Marianne Ekberg sa narodila 29. septembra v 1931 v Malmö a ako tínedžerka sa venovala modelingu. V roku 1951 sa stala Miss Švédska a následne sa začala venovať aj herectvu, pričom celosvetový úspech jej priniesol film Sladký život, vďaka ktorému sa z nej stal tiež sexsymbol.

Takto vyzerali SEXbomby kedysi:
Zdroj: Pathé Consortium Cinéma

Takto vyzerali SEXbomby kedysi:
Zdroj: Pathé Consortium Cinéma

Anita je ďalším z dôkazov, že v minulosti sa ženám „odpúšťali” širšie boky či stehná, respektíve ideál krásy nespočíval vo vychudnutej postave. Základom bol proste sexepíl a ten s dokonalou postavou až tak nesúvisí. Obdarená Švédka namiesto toho ponúkla peknú tváričku a kypré ženské zbrane. 

Vďaka tomu túto fotomodelku začali režiséri obsadzovať do úloh, kde jednoducho stačilo, že je pekná. Až ju nakoniec preslávil spomínaný Sladký život. „Bola príšerne krásna. Nič také som nikdy nevidel,” spomínal kedysi režisér Fellini na prvé stretnutie s Anitou. 

Perličkou je, že práve v tomto filme prvýkrát zaznelo pomenovanie bulvárnych fotografov paparazzo - podľa priezviska toho najhorlivejšieho zo skupiny fotografov sledujúcich herečku Sylviu v podaní Anity Ekberg.

Takto vyzerali SEXbomby kedysi:
Zdroj: Tolda Productions

Takto vyzerali SEXbomby kedysi:
Zdroj: Paramount Pictures

Okrem toho si zahrala napríklad aj v snímkach ako Vojna a mier (1956), Boccaccio '70 (1962), Štyria pre Texas (1963), Sedemkrát žena (1967), Ak je utorok, musíme byť v Belgicku (1969), Klauni (1979) či Interview (1987). V roku 1956 získala Zlatý glóbus pre najsľubnejšiu mladú herečku.

Ekberg bola dvakrát vydatá, jej manželmi boli herci Anthony Steel a Rik Van Nutter. Okrem toho však mala vzťahy aj s mnohými ďalšími známymi mužmi, ako boli napríklad Errol Flynn, Yul Brynner či Frank Sinatra. 

Anita Ekberg zomrela vo veku 83 rokov v malom mestečku Rocca di Papa nedaleko Ríma.

Anita Ekberg
Zdroj: SITA


Galéria

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA, ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články