Utorok, 4. október 2022. Meniny má František, zajtra Viera.

Cehlárik a Hoffmann sa vzdali kandidatúry do VÚC: Urobili tak v prospech týchto kandidátov

Jaroslav CehlárikGaléria fotiek (1)
Jaroslav Cehlárik
Zdroj: SITA/Pavol Machovič

TRNAVA – Nezávislý kandidát na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jaroslav Cehlárik sa vzdal svojej kandidatúry v prospech Jozefa Viskupiča (SaS, OĽaNO, NOVA, KDH, SMK, OKS a Zmena zdola). Informoval o tom v utorok na tlačovej besede v Trnave.


Nezávislý kandidát Cehlárik sa poďakoval svojim podporovateľom a vyzval ich, aby vo voľbách odovzdali svoj hlas práve Viskupičovi. „Voľby sa blížia a nie je dobré, aby sme trieštili sily. Môžu dopadnúť veľmi zle, a preto som sa rozhodol z predvolebného boja o post predsedu TTSK odstúpiť. Naše programy sú veľmi podobné. Chcem poprosiť mojich voličov, aby neboli sklamaní a ešte raz na nich apelujem, aby svoj hlas odovzdali pánovi Viskupičovi. Verím, že spoločne budeme vo voľbách úspešní,“ skonštatoval Cehlárik, ktorý zároveň pripomenul, že aj naďalej kandiduje na post poslanca TTSK.

Viskupič zdôraznil, že je pripravený plniť viaceré body z volebného programu Cehlárika. Okrem zlepšovania sociálnych služieb je medzi nimi aj školstvo a rozvoj cestovného ruchu. „Budem tieto priority reprezentovať ako tie body, na ktorých záleží pánovi Cehlárikovi i mne. Chcem mu povedať, že jeho odvahu obdivujem a za jeho podporu ďakujem. Myslím si, že ak spojíme sily a prekryjem náš program Spolu tvoríme kraj aj týmto gestom, tak sa tak potrebná zmena prejaví. Dúfam, že po tomto kroku môžeme spolu hovoriť, že sme odhodlaní zmeniť náš kraj. Či už na poste župana, alebo v zastupiteľstve,“ povedal Viskupič.

Kristián Hoffmann sa vzdal kandidatúry na predsedu ŽSK

Kandidát na predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) v nadchádzajúcich voľbách do vyšších územných celkov (VÚC) Kristián Hoffmann (Strana zelených Slovenska) sa v utorok oficiálne vzdal kandidatúry. Informovala o tom zapisovateľka Volebnej komisie ŽSK Lenka Bieliková.

Strana zelených Slovenska už predtým avizovala, že Hoffmann odstúpi z boja o post predsedu ŽSK v prospech Eriky Jurinovej (OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS). O post predsedu ŽSK sa po jeho odstúpení uchádzajú Juraj Blanár (Smer-SD), Peter Cibulka (nezávislý), Erika Jurinová (OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Anton Martvoň (nezávislý), Marián Murín (nezávislý), Ján Mikolaj (SNS), Stanislav Pirošík (VZDOR-strana práce, KSS) a Peter Sagan (ĽSNS).

Dnes sa vzdal nezávislý kandidát na predsedu KSK Bobík

Až dnes nezávislý kandidát na predsedu Košického samosprávneho kraja Jozef Bobík z Michaloviec oficiálne a písomne podal oznámenie Volebnej komisii Košického samosprávneho kraja, že sa vzdáva kandidatúry. Spôsobil tým isté napätie vo volebnej komisii, ktorá musí túto okolnosť oznámiť nielen na ministerstvo vnútra a štatistickému úradu, ale informáciu musia oficiálnou cestou dostať aj všetky obvodné a okrskové volebné komisie v kraji.

Bobík je v poradí tretím kandidátom na predsedu KSK, ktorý sa vzdal. Už 6. októbra strana Nezávislosť a Jednota oznámila volebnej komisii, že sťahuje svojho kandidáta Adama Šepetku a 19. októbra sa vzdal kandidatúry Ján Struk, ktorého nominovala Strana moderného Slovenska. Pre voľby predsedu bolo pôvodne zaregistrovaných 15 kandidátov. V sobotu 4. novembra si môžu voliči vyberať spomedzi dvanástich kandidátov.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články