°C

Nedeľa, 20. september 2020. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

VIDEO Slováci vyrazili do Kremnických baní: Z toho, čo tam zažili, im dodnes behá mráz po chrbte

Zdroj: SGH
15.05.2019 16:21

KREMNICKÉ BANE - Ďalšia výzva pre vyšetrovateľov paranormálnych javov na Slovensku. Slovak Ghost Hunters sa nedávno vybrali do Kremnických baní a na toto vyšetrovanie budú spomínať ešte veľmi dlho. Podarilo sa im totiž vraj zaznamenať prítomnosť ducha!


Prvá písomná zmienka o Kremnických baniach pochádza z polovice štrnásteho storočia. Prvými obyvateľmi obce boli nemeckí kolonizátori, ktorí prišli na územie Slovenska krátko predtým preto, že sa v tejto oblasti začalo ťažiť zlato a iné drahé kovy. V roku 1443 sa v dôsledku zemetrasenia prepadol vrch Šturec. 

VIDEO Slováci vyrazili do
Zdroj: SGH

Predpokladá sa, že vtedy tam zahynulo približne päťsto baníkov. Ich telá sa nenašli a povráva sa, že ich stratené duše tam blúdia dodnes. Lovci duchov zo skupiny Slovak Ghost Hunters to vzali ako výzvu a vyrazili smer Kremnica. Do budovy patriacej baniam vstúpili okolo deviatej večer a hneď začuli neznámy zvuk, ktorý pripomínal buchnutie do železa. "Cez spiritbox sa nám ozvala neznáma entita, predstavila sa ako Roman," povedal vedúci skupiny Matej.

VIDEO Slováci vyrazili do
Zdroj: SGH

VIDEO Slováci vyrazili do
Zdroj: SGH

Lovci duchov sa ďalej pokúšali zaznamenať paranormálny jav cez prístroj Kinect. Vraj sa podarilo.  "Jeden z našich členov sa postavil pred prístroj, ktorý ho zobrazil ako postavu v tvare čiarok, no hneď vedľa neho sa objavila ďalšia postava, hoci v skutočnosti vedľa neho nikto nestál. Požiadali sme ju, aby podala Peťovi ruku. Stalo sa! Peťo okamžite zacítil chlad na ruke." 

VIDEO Slováci vyrazili do
Zdroj: Youtube/SGH

Neskôr sa celý tím presunul do baní. Aj tam sa údajne podarilo zaznamenať prítomnosť ducha na zariadení Kinect, ktorý sa podľa výpovede lovcov duchov ukázal ako prehnutá postava s pokrivenou chrbticou. "V tomto prípade mohlo ísť o baníka, ktorého v bani zavalilo a jeho duša blúdi dodnes po bani," myslí si Matej. Podľa neho nejde o zlé entity, ale len o duše ľudí, ktorí v baniach kedysi dávno usilovne pracovali pre svoje rodiny.​


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np
VIDEO: Youtube/SGH

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články