Piatok8. december 2023, meniny má Marína, zajtra Izabela

Najväčší slovenský zberateľský veľtrh prinesie množstvo unikátov vrátane vzácnej slovenskej bankovky

PR článok Zobraziť galériu (4)
(Zdroj: Shutterstock )

Poštové známky, staré listy, pohľadnice, mince, odznaky, medaily, samolepky, figúrky, knihy, vinylové platne, minerály, starožitnosti, umenie a množstvo ďalších zberateľských artefaktov. Ak patríte k zberateľom niektorej z vyššie uvedených položiek, alebo chcete stráviť príjemný deň obklopení závanom histórie a odniesť si krásnu drobnosť pre vlastné potešenie alebo ako darček pre niekoho iného, rozhodne by ste nemali chýbať na Bratislavských zberateľských dňoch v Inchebe, ktoré prinesú množstvo zaujímavých predmetov (nielen) do vašich zbierok.

Už v piatok a sobotu 2. a 3. júna v Inchebe môžete stretnúť zberateľov zo Slovenska aj zahraničia, ktorí budú svoje zberateľské „poklady“ predávať a v prípade vzájomnej dohody aj vymieňať. Na jednom mieste tak môžete získať kúsky, ktoré vám v zbierke chýbajú. A chýbať nebudú ani skutočné unikáty!

Vzácna slovenská bankovka a eurosuveníry

Jedným z nich bude slovenská 50-korunová bankovka z roku 1940, ktorej hodnota aktuálne presahuje 40 000 eur. V súčasnosti sa vie len o pár dochovaných kúskoch z tejto emisie, vďaka čomu ide o hotovú vzácnosť.

Najväčší slovenský zberateľský veľtrh
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: Lucie Petříková/Incheba)

Ďalšou zaujímavosťou, ktorá na zberateľskom veľtrhu nemôže chýbať ani v tomto roku, je ponuka nových motívov tzv. nulaeurovej suvenírovej bankovky. Jeden z motívov je vydaný pri príležitosti 5. výročia konceptu Euro Souvenir na Slovensku – v tomto prípade sa môžete tešiť aj na 2 limitované série po 100 ks (jedna s prítlačou 5. výročia konceptu a druhá s prítlačou Bratislavské zberateľské dni). Získať ich bude možné výhradne z lotériového automatu, ktorý bude na veľtrhu k dispozícii. Ďalším motívom bankovky je vydanie s významnou slovenskou športovou osobnosťou. Nechajte sa prekvapiť, o koho ide!

Najväčší slovenský zberateľský veľtrh
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: Nunofia s.r.o./Incheba)

Ďalšie zaujímavosti, ktoré zberatelia na veľtrh prinesú, si môžete prezerať aj na webovej stránke v sekcii Novinky.

„Poklady“ pre každého

Zberateľský veľtrh vás poteší aj v prípade, že máte radi umenie, alebo vás zaujíma krása minerálov a šperkov. V Inchebe nebudú chýbať napríklad rôzne grafiky a obrazy, ale aj  minerály či polodrahokamy – či už neopracované, alebo v podobe komponentov na výrobu bižutérie a šperkov.

Chcete sa poradiť? Ste na správnom mieste

Neoddeliteľnou súčasťou Bratislavských zberateľských dní bude odborné poradenstvo v oblasti

numizmatiky, notafílie a scripophílie (v stánku Slovenskej numizmatickej spoločnosti) a nedeštruktívne skúšanie drahých kovov (v stánku Puncového úradu SR).

Nezmeškajte zberateľský veľtrh 2. a 3. júna v Inchebe! Vstupenky si môžete už teraz zakúpiť v sieti Predpredaj.sk.

Najväčší slovenský zberateľský veľtrh
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: Bratislavské zberateľské dni)

-reklamná správa-

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu