Hazarduje so životom? Mladý huslista Filip Jančík unikol koronavírusu len o vlások | Topky.sk

°C

Štvrtok, 20. február 2020. Meniny má Lívia, zajtra Eleonóra.

Hazarduje so životom? Mladý huslista Filip Jančík unikol koronavírusu len o vlások

Zdroj: Archív Filipa Jančíka
13.02.2020 16:18

Kým sa celý svet trasie, ako ďaleko zájde aktuálna vlna koronavíru v Číne, mladý huslista Filip Jančík sa do krajiny vybral na pracovnú cestu. Pred prípravami svojho akustického turné vycestoval na miesto len neďaleko od centra smrtiacej epidémie. Odborníci pritom varujú, že vírus by mal dosiahnuť svoj vrchol v marci, pričom slovenský hudobník chystá svoju koncertnú šnúru o mesiac neskôr.


Stačilo málo a množstvo slovenských, alebo zahraničných fanúšikov mohlo skončiť v slzách. Iba dvadsaťsedemročný huslista Filip Jančík strávil niekoľko dní v čínskom Šanghaji. Najväčšie mesto krajiny je len osem hodín od epicentra najväčšieho súčasného strašiaka – koronavíru.

Našťastie sa Jančík vrátil zdravý. Z Číny si tak namiesto respiračnej choroby priniesol kopec zážitkov a pútavých fotografií. Teraz sa dokáže naplno vrátiť k dolaďovaniu detailov okolo svojho jarného akustického turné. Odštartuje 21. apríla v trnavskej Katedrále sv. Jána Krstiteľa a bude pokračovať v Žiline, Partizánskej Ľupči, Košiciach, Prešove, Banskej Bystrici, Lučenci a Nitre. V Bratislave zas odohrá samostatný Akustický večer filmovej hudby, ktorého dejiskom bude Stará tržnica.

Hazarduje so životom? Mladý
Zdroj: Archív Filipa Jančíka

Tohtoročná séria vystúpení bude špecifická nielen tým, že bude na pódiu ešte viac zaujímavých hudobných hostí, ale aj miestami, na ktorých sa huslista zastaví. Každé totiž odznie v starých kostoloch, synagógach či iných historických budovách. Jančík svojím fanúšikom sľubuje nezabudnuteľný zážitok. Viac informácii a vstupenky nájdete na Predpredaj.sk 

Hazarduje so životom? Mladý
Zdroj: Archív Filipa Jančíka

Odporúča im sledovať ho na ​Facebooku či ​Instagrame​. Navyše, prvých 100 fanúšikov, ktorí sa prihlásia do mailinglistu na adrese ​http://bit.ly/verny_fanusik sľubuje prekvapenia a výhody.

Hazarduje so životom? Mladý
Zdroj: Archív Filipa Jančíka

Filip Jančík ešte nedovŕšil tridsiatku a už sa môže pochváliť spoluprácami s viacerými skúsenejšími a úspešnejšími kolegami zo svetovej scény. S kanadskou pop-rockovou hviezdou Avril Lavigne vystúpil na otváracom ceremoniáli Špeciálnych olympíjskych hier v USA v roku 2015. O tri roky neskôr dostal pečať kvality v podobe chvál od dnes už zosnulého maestra Karla Gotta. Stalo sa tak počas megakoncertu na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, kde bol Jančík jedným z hostí Božského Káju.

- reklamná správa - 


Galéria


Nástroje k článkuPR článok


ZDROJ: Archív Filipa Jančíka
VIDEO: YouTube/Filip Jančík

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články