Predvolebný prieskum, ktorý mení pomer politických síl: Pád Smeru, Sieť atakuje 15 percent | Topky.sk

Sobota, 15. december 2018. Meniny má Ivica, zajtra Albína.

Predvolebný prieskum, ktorý mení pomer politických síl: Pád Smeru, Sieť atakuje 15 percent

Radoslav Procházka, Robert Fico
Radoslav Procházka, Robert Fico
Zdroj: SITA
13.01.2016 17:38

BRATISLAVA - Ak by boli parlamentné voľby na prelome minulého a tohto roka, zvíťazil by Smer-SD so ziskom 34,5 percenta voličských hlasov. V parlamente by tak obsadili 61 kresiel. Vyplýva to z prieskumu, ktorý robila od 28. decembra 2015 do 8. januára 2016 Agentúra MVK.


Prieskum robili na vzorke 1 089 respondentov, ktorá bola reprezentatívna pre dospelú populáciu SR z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, regiónov a veľkostných kategórií sídiel. Respondentov sa agentúra pýtala: "Ak by sa voľby do Národnej rady konali už dnes, ktorej strane by ste dali svoj hlas?" Na voľbách by sa určite chcelo zúčastniť 45 percent opýtaných.

Na druhom mieste by skončila strana Sieť so ziskom 14,7 percenta hlasov a v parlamente by mala 26 poslancov. Nasledujú SNS so ziskom 10,1 percenta (18 kresiel) a KDH s podporou 8,6 percenta (15 kresiel v parlamente).

Do parlamentu by sa dostali aj strany Most-Híd (6,5 percenta a 12 kresiel), SMK (5,1 percenta a 9 kresiel) a OĽaNO-NOVA (5 percent a 9 kresiel). Pred bránami parlamentu by zostali SaS so ziskom 3,4 percenta hlasov, strana Sme rodina - Boris Kollár so ziskom 2,7 percenta a SKOK, ktorý by volilo 2,2 percenta respondentov.

Svojich poslancov v parlamente by nemali ani strana SDKÚ-DS, ktorú by podľa prieskumu volili 2 percenta opýtaných, ani Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (1,4 percenta), KSS (1 percento), Strana zelených Slovenska (0,7 percenta), Šanca (0,6 percenta). 

O výsledkoch prieskumu informoval Pavel Haulík z Agentúry MVK. 

Predvolebný prieskum, ktorý mení
Zdroj: SITA


Galéria

Radoslav Procházka, Robert Fico

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články