°C

Pondelok, 30. november 2020. Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

Odporný čin počas osláv islamského sviatku: Teroristi obetovali troch kresťanov!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
08.10.2015 11:55

BEJRÚT- Extrémistická organizácia Islamský štát (IS) popravila troch zo skupiny asi 200 sýrskych kresťanov, ktorých pred časom na severovýchode Sýrie zajali ako rukojemníkov. Informovali o tom dnes dve ľudskoprávne organizácie.


V Británii sídliace Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) uviedlo, že mužov zavraždili ešte minulý mesiac, ale správa o tom sa objavila až tento týždeň, keď bol zverejnený príslušný videozáznam. 

Na sociálnej sieti sa
Zdroj: Facebook

Sieť na ochranu ľudských práv kresťanov asýrskej cirkvi Východu (AHRN) spresnila, že traja zavraždení boli v skupine približne 180 sýrskych kresťanov zadržiavaných ozbrojencami IS. Agentúra Reuters pripomenula, že islamisti týchto sýrskych kresťanov zadržali vo februári počas bojov s kurdskými milíciami, oddielmi ľudovej sebaobrany (YPG).

Obe ľudskoprávne organizácie, SOHR i AHRN, sa zhodujú v tom, že muži boli zabití pred dvoma týždňami, počas moslimského sviatku obetovania íd al-adhá. V oblastiach ovládaných v Iraku a Sýrii Islamským štátom sú kresťania i príslušníci iných náboženstiev a iných vetiev islamu vystavení krutému prenasledovaniu, mučeniu, znásilňovaniu i vraždám, ak sa Islamskému štátu nepodrobia a nekonvertujú. V obave o vlastný život opustili už tieto oblasti desaťtisíce ľudí. IS útočí na príslušníkov menšinových náboženských komunít nielen v Iraku a Sýrii, ale aj v Líbyi, kde v polovici februára brutálne zavraždili skupinu egyptských koptov.


Galéria

Ilustračné foto Na sociálnej sieti sa

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články