FOTO Veľké pátranie po rozkošnej sučke: Slováci ukázali nevídanú súdržnosť | Topky.sk

°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

FOTO Veľké pátranie po rozkošnej sučke: Slováci ukázali nevídanú súdržnosť

Zdroj: Facebook/Frederika Poláková
20.08.2019 12:06

BRATISLAVA - Celé západné Slovensko tento týždeň žilo prípadom stratenej sučky menom Eisha. Tá utiekla svojmu majiteľovi počas venčenia, keď sa u neho dostavili náhle zdravotné problémy. Odvtedy po nej pátrali desiatky ľudí a bola videná na rôznych miestach. Ak vás zaujíma, ako sa tento príbeh skončil, čítajte ďalej.


Sučka československého vlčiaka Eisha sa stratila uplynulý víkend v Stupave, kde ju venčil už jej tretí majiteľ. Muž skolaboval a prebral sa až v nemocnici, kde bol hospitalizovaný niekoľko dní. Pes zatiaľ utiekol a a na chvíľu sa pod ním akoby zem prepadla. Frederika, z ktorej chovnej stanice Eisha pochádza, po nej okamžite začala pátrať. "Prosím všetkých zo širokého okolia Stupavy (Studienka) o pomoc. Nový majiteľ v nedeľu ráno skolaboval na prechádzke. O Eishe nemáme zatiaľ žiadne info. Ak by ste ju náhodou zahliadli, kontaktujte mňa, prípadne sa ju pokúste odchytiť," napísala na Facebooku. 

FOTO Veľké pátranie po
Zdroj: Facebook/Frederika Poláková

Krátko nato sa začala obrovská pátracia akcia, do ktorej sa zapojili desiatky ľudí. Vytlačili letáky, brázdili okolie vo dne v noci, len aby mohli priniesť dobré správy. Pribúdali informácie o tom, kto a kde Eishu zahliadol. Videli ju v Petržalke, Jarovciach, Rusovciach a naposledy pri maďarských hraniciach v Rajke. Nikomu sa ale fenku nepodarilo odchytiť, pretože sa neustále presúvala z miesta na miesto. Vo štvrtok ale prišla správa, že bola videná v Čunove pri vodnom diele.

FOTO Veľké pátranie po
Zdroj: Facebook/Frederika Poláková

Na miesto okamžite utekala veterinárka. Trvalo asi 45 minút, kým ju odchytila. Najprv sa trochu ponaháňali a spoznávali sa. Eishu museli nakoniec uspať, aby ju mohli navliecť do obojka a odniesť do auta. Následne bola prevezená k Frederike a umiestnená do koterca. Príbeh mal teda šťastný koniec, a to najmä vďaka tímovej práci a zanietenosti ľudí, ktorým nebol ľahostajný osud mladého psíka. 

FOTO Veľké pátranie po
Zdroj: Facebook/Dana Rattus

FOTO Veľké pátranie po
Zdroj: Facebook/Dana Rattus

"Bože ľudia! Obrovské ďakujem vám všetkým, ja naozaj nemám slov. Sme doma. Je v koterci a ešte spinká po oblbovačke. Miestami som neverila, že ju ešte niekedy uvidím, ale už je dobre. Po nejakom čase jej začneme hľadať nový domov," napísala nadšená Frederika. 

FOTO Veľké pátranie po
Zdroj: Facebook/Frederika Poláková


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články