Robo (26) to dokázal: Ako druhý Slovák poletí do vesmíru, toto sú jeho prvé slová šťastia! | Topky.sk
Piatok, 23. apríl 2021. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

Robo (26) to dokázal: Ako druhý Slovák poletí do vesmíru, toto sú jeho prvé slová šťastia!

Robo Slovensku urobil veľkú radosť
Robo Slovensku urobil veľkú radosť
Zdroj: Facebook
06.12.2013 16:10

BRATISLAVA - Len včera sme vás informovali o mladom Slovákovi, ktorý na Floride bojuje o let do vesmíru. A už dnes sme sa dozvedeli vynikajúcu správu, že sa mu to podarilo. Ešte sa nevie kedy presne, ale to, že ho čaká najväčší adrenalínový zážitok života, je už isté.


Róbert Vokál si už na budúci rok splní obrovský sen. Prostredníctvom súťaže AXE Apollo Space Camp, do ktorej sa dostal ako jediný Slovák, totiž poletí do vesmíru. Stal sa jedným z 23 uchádzačov, ktorí dopadli najlepšie v náročných fyzických a psychických testoch, a tak sa právom stal víťazom.

Mladý Slovák to potvrdil na svojom facebookovom profile. "Jooooooooooooooo,nikdy nikdy nikdy nikdy nesmiete prestať veriť, nikdy nesmiete nikoho počúvať, že sa to nedá. Musíte ísť za svojimi snami, ide sa do vesmíru," napísal nadšene.

Robo (26) to dokázal:
Zdroj: Facebook

Robo sa úžasnú správu dozvedel len pred pár hodinami. Posledné dva dni si ešte musel prejsť tvrdým tréningom. Vstával o pol piatej ráno a šlo sa na letisko, kde si zalietal na Air Combat USA a SIAF Marchetti S260. Zažil beztiažový stav, zvládol aj vývrtky, otočky a iné akrobatické prvky.

Nasledovala prekážková dráha, ktorá mu dala riadne zabrať. Ďalej lezecká stena, prekážky, plazenie, skok cez švihadlo, streľba na terč s hračkárskymi penovými šípkami, 40 klikov, 40 brušákov, lezenie cez pneumatiky, rúru, slalom s pieskom a aj jazda v centrifúge s preťažením 2G.
 
Robo (26) to dokázal:
Zdroj: Facebook
Robo (26) to dokázal:
Zdroj: Facebook
Potom sa Robo porozprával s astronautmi z NASA. Nakoniec si musel napísať teoretický test a s celým tímom Voyager úspešne zvládnuť poslednú misiu, ktorou bolo poskladať z dodaných materiálov "raketu", úspešne ju odpáliť.
 
Robo (26) to dokázal:
Zdroj: Facebook
Večer sa už rozhodlo o tom, kto poletí. A medzi víťaznými menami zaznelo aj to slovenské. Robo, gratulujeme!

Galéria

Robo Slovensku urobil veľkú

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: Facebook

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články