Natálka (2) na FOTO dostala druhú šancu: Dievčatko sa narodilo so vzácnou diagnózou | Topky.sk

°C

Sobota, 18. január 2020. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Natálka (2) na FOTO dostala druhú šancu: Dievčatko sa narodilo so vzácnou diagnózou

Natálka má pred sebou ešte dlhý boj
Natálka má pred sebou ešte dlhý boj
Zdroj: Martina Kováliková
25.02.2015 00:00

BREZOVICA – Natálka sa narodila s ochrnutou ľavou rúčkou, ale jej rodičia sa nevzdávajú. Opäť sa obrátili na našu redakciu s prosbou o pomoc a my sme sa rozhodli uverejniť pokračovanie Natálkinho príbehu.


„V prvom rade ďakujeme všetkým darcom za to, že sme konečne mohli ísť na rehabilitáciu do Adeli centra v Piešťanoch,“ napísala nám Natálkina mama Martina Kováliková. „Svaly po pobyte sú už viac uvoľnené a Natálka sa naučila veľa nových cvikov,“ vysvetľuje. Jej dcérka teraz zapája svoju rúčku pri bežných činnostiach oveľa viac, ako predtým, ale štyri najproblematickejšie pršteky ešte stále neposlúchajú.

Natálka (2) na FOTO
Zdroj: Martina Kováliková

Natálka (2) na FOTO
Zdroj: Martina Kováliková

„Žiaľ, po jednom pobyte sa neudial zázrak,“ priznáva. Natálka stále nezvláda jemnú motoriku a chýba jej úchopový reflex. „Pršteky nie sú dosť silné, aby v nich udržala hračku.“  Dievčatko by potrebovalo aj naďalej veľmi intenzívne cvičiť a rehabilitovať. „Veľmi radi by sme znovu šli do Adeli centra, ale je to pre nás finančne náročné. Len rehabilitácia stojí 3 000 eur a k tomu si ešte musíme osobitne hradiť ubytovanie na 14 dní, stravu a naftu,“ vysvetľuje mama, pre ktorú zverejňovanie osudu rodiny nie je ľahké.

Natálka (2) na FOTO
Zdroj: Martina Kováliková

Natálka (2) na FOTO
Zdroj: Martina Kováliková

Natálka je postihnutá veľmi zriedkavým ochrnutím ľavej ruky a zlepšenie jej stavu závisí od toho, ako veľmi boli nervy poškodené, ale na poslednom vyšetrení Natálku pochválili.  Stav rúčky sa zlepšil a naďalej by mala rehabilitovať. „Sme si vedomí toho, že ide o dlhodobú záležitosť,“ vie pani Kováliková. S Natálkou chodia každé tri mesiace za fyzioterapeutkou do Olomouca a dievčatko je odkázané na rehabilitáciu, ktorá je jeho jedinou nádejou. „Ak by sa opäť našli nejaké dobré duše, ktoré by nám trošku pomohli, budeme nesmierne vďační. Veľmi si to vážime,“ úprimne zakončuje svoju prosbu Natálkina mama v mene celej rodiny.

Natálka (2) na FOTO
Zdroj: Martina Kováliková

Akúkoľvek pomoc Natálke môžete adresovať na nižšie uvedené kontaktné údaje:

Kontakt:

Martina Kováliková, Brezová 138, 028 01 Brezovica

Telefón: 0940 718 362

E-mail: martinakovalikova2@gmail.com

Číslo účtu: 0322564837/0900

Ste v ťažkej životnej situácii a svojmu dieťatku nedokážete poskytnúť pomoc, akú potrebuje? Poznáte rodičov, ktorí majú podobné problémy? Zašlite nám vaše či príbehy vašich známych aj s fotografiami na potrebujupomoc@topky.sk.


Galéria

Natálka má pred sebou

Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: Martina Kováliková

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články