Slovenský národ povstal: Desaťtisíce ľudí vítali na námestí dojatých hokejistov! | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Slovenský národ povstal: Desaťtisíce ľudí vítali na námestí dojatých hokejistov!

Hokejisti na Námestí SNP
Hokejisti na Námestí SNP
22.05.2012 10:20

BRATISLAVA – Medailoví hrdinovia sú doma aj s cenným kovom z MS v hokeji. Bratislavské ulice v pondelok popoludním zaplnili nadšení fanúšikovia a na Námestí SNP sa lámali rekordy. Hokejisti si tak hneď po prílete z Helsínk vychutnávali ovácie ľudí. Zaujímavé je, že cesta z letiska na Námestie SNP trvala dlhšie ako samotný let z Fínska.


Tím pod vedením českého trénera Vladimíra Vůjteka, v ktorého triumf na začiatku šampionátu neveril azda ani ten najväčší optimista, sa postaral o obrovskú senzáciu. Z Helsínk si doniesol po prehre vo finále s Rusmi (2:6) striebornú medailu.


Na bratislavské letisko M. R. Štefánika dorazili hokejisti v modrých dresoch, s medailami na krkoch a víťaznou trofejou v rukách kapitána Zdena Cháru krátko pred druhou.
Príchod na letisko
Zdroj: Martin Olexy

Retroautobus, ktorý vyvoval u verejnosti zmiešané pocity.
Príchod na letisko
Zdroj: Martin Olexy

Už na letisku na strieborných chlapcov čakalo asi 600 ľudí, čo predznamenávalo, že cesta preplnenými ulicami, ktoré lemovali naradostení priaznivci, potrvá dlho. Vďaka retroautobusu s otvorenou strechou mali fanúšikovia svojich hrdinov ako na dlani a dokonca si s nimi mohli aj tľapnúť. Desaťkilometrovú trasu, ktorá sa za normálnych okolností dá prejsť za 15 minút, tak absolvovali za neuveriteľné 2 a pol hodiny, pričom samotný let z Helsínk do Bratislavy trval kratšie, len dve hodiny.

Fanúšikovia vítali hokejistov už na letisku.
Prílet na letisko
Zdroj: Ján Zemiar,

Tľapnúť si so striebornými chlapcami nebol problém.
Prílet na letisko
Zdroj: Ján Zemiar,

Fanúšikovský rekord, sektové kúpele a obrovské dojatie

Hokejistov na Námestí SNP privítali vo veľkom štýle desaťtisíce fanúšikov, ktorí sa napriek niekoľkohodinovému čakaniu v dave a v tridsaťstupňových teplotách nakoniec dočkali svojich hrdinov. Keď hokejisti vyšli na pódium, spustil sa obrovský lejak. Ani ten však nepokazil radosť nadšeného publika. Podľa odhadov bolo na námestí viac ľudí ako pred 10 rokmi, keď fanúšikovia vítali zlatých hokejistov z Göteborgu.

Masy ľudí sa tiahli až po Kamenné námestie.
Hokejisti na Námestí SNP
Zdroj: Martin Olexy, Mowsnet


Moderátor Slavo Jurko dávkoval prichádzajúcich hokejistov nedočkavým húfom postupne, promenádu vytvorenú sexi roztlieskavačkami medailistov otvorili Michal Sersen, Juraj Mikúš a ukončili za ovácií najväčšie esá šampionátu Ján Laco, Miroslav Šatan a kapitán Zdeno Chára. Nakoniec sa predstavil na pódiu aj český tréner Vladimír Vůjtek, ktorého niekoľkokrát vyhodili do vzduchu.

Tomáš Tatar si oslavy evidentne užíval.
Hokejisti na Námestí SNP
Zdroj: Martin Olexy, Mowsnet


Moderátor postupne vyspovedal väčšinu hráčov, pričom ani jeden z nich napokon nezostal suchý. Sektový kúpeľ si medzi sebou uštedrila drvivá väčšina hokejistov. "Všetky privítania podobných rozmerov sú krásne. Je to vysnívaná situácia. Fanúšikovia oceňujú, koľko nás stála táto medaila síl. Museli sme veľmi bojovať, aby sme sa dostali do finále. Tešíme sa, že sme urobili ľuďom veľkú radosť," povedal kapitán tímu Zdeno Chára.

Všetky medailové návraty domov zažil Miroslav Šatan, ktorý už má na svojom konte štyri cenné kovy z majstrovstiev sveta. "Tá cesta z letiska, neuveriteľná radosť ľudí, toho sa nedá prejesť, to môže zažiť človek aj desaťkrát, stále je to nové. Pokiaľ bude forma a zdravie, vždy do národného tímu rád prídem," dodal Miroslav Šatan, za čo si od publika vyslúžil obrovský potlesk.

Sektová sprcha sa ušla každému, aj fotografom v prvých radoch.
Hokejisti na Námestí SNP
Zdroj: Martin Olexy, Mowsnet

Najlepší brankár MS Ján Laco si užíval obrovskú náklonnosť fanúšikov, ktorí mu venovali búrlivé ovácie.
Hokejisti na Námestí SNP
Zdroj: Martin Olexy, Mowsnet

Najlepší strelec Slovákov na šampionáte Tomáš Kopecký pozdravil aj svojho bývalého reprezentačného kolegu Pavla Demitru pohľadom do nebies, čím vyvolal intenzívne skandovanie Demitrovho mena.

Český tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek tiež poďakoval fanúšikom. ,,Myslím, že aj na Morave veľa ľudí fandilo Slovákom," vyhlásil. Hokejistov, ktorí sa po oslavách so šampanským predvádzali tanečnými kreáciami, tisícky ľudí odmenili hlasným "ďakujeme".

Tréner Vladimír Vůjtek sa ocitol vo vzduchu.
Hokejisti na Námestí SNP
Zdroj: Martin Olexy, Mowsnet

Šoumeni a benjamíni mužstva Tomáš Tatar a Libor Hudáček bavili publikom aj tancom.
Hokejisti na Námestí SNP
Zdroj: Martin Olexy, MowsnetPo 40 minútach búrlivých osláv na Námestí SNP sa hráči presunuli do hotela Double Tree by Hilton. Vo večerných hodinách zasadli k spoločnej večeri, ktorá mala byť pôvodne obedom.

Striebro s cenou zlata. Takúto príchuť mal nečakaný úspech Slovákov na šampionáte v Škandinávii. Po bronze z Helsínk v roku 2003, zlate z Göteborgu v roku 2002 sa od reprezentačného tímu očakáva, že zo severských krajín prinesú cenný kov aj budúci rok. V prvom rade však ešte raz jedno veľké "ďakujeme" za skvelé hokejové momenty.


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: TASR, Dee, SITA
FOTO: Ján Zemiar, Martin Olexy/Mowsnet;
VIDEO: Vladimír Labát, Youtube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články