°C

Piatok, 27. november 2020. Meniny má Milan, zajtra Henrieta.

Zlodeji sa nezastavia pred ničím: Trúchliacich okrádali počas spomienky na hokejistov

ilustračné foto
ilustračné foto
Zdroj: SITA
12.09.2011 20:04

PRAHA - Hyenizmus nepozná hraníc! Pražskí policajti zadržali dvoch vreckárov, ktorí si nedali prestávku ani počas pietnej slávnosti na Staromestskom námestí v Prahe. Tam sa v nedeľu popoludní hokejoví fanúšikovia lúčili s trojicou českých reprezentantov, ktorí zahynuli pri leteckom nešťastí v ruskom meste Jaroslavľ.


Ako vyplýva z dnešnej informácie webového portálu idnes.cz, ktorý sa odvoláva na hovorcu pražskej polície Tomáša Hulana, zadržanými sú 18-ročný mladík a 30-ročná žena. Obaja sa pokúšali ukradnúť mobilné telefóny, v oboch prípadoch však včas zasiahli policajti a vreckárov predviedli na policajný okrsok a umiestnili v policajnej cele.

Žena sa snažila približne o pol tretej popoludní ukradnúť cudzincovi mobil. Opatrne rozopla zips taštičky, ktorú mal pripevnenú okolo pása, a prístroj z nej vybrala.

"Pri zadržaní sa páchateľka snažila zbaviť mobilného telefónu tak, že ho odhodila na zem. To už jej však nebolo nič platné a skončila na policajnej stanici," povedal Hulan pre idnes.cz.

Keďže žena nekradla po prvý raz, hrozí jej v prípade potvrdenia viny súdom až trojročný trest väzenia.

Spomínané prípady sú výstrahou aj pre Slovákov, ktorí sa plánujú zúčastniť pietnej rozlúčky so zosnulým Pavlom Demitrom. Tá sa uskutoční vo štvrtok o 15:00 na hokejovom štadióne v Trenčíne. Štadión bude otvorený od 10:00.

Stretli ste sa s Paľom Demitrom osobne? Odfotili ste sa s ním alebo ste s hokejovou legendou zažili neopakovateľný zážitok? Pošlite nám Vaše zážitky a fotografie na tipy@topky.sk alebo ako MMS a SMS na číslo 0904 117 346.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR, idnes.cz
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články