Utorok, 6. jún 2023. Meniny má Norbert, zajtra Róbert.

Na Št. Plese zaútočil medveď za bieleho dňa!

Útočiaci medveďGaléria fotiek (11)
Útočiaci medveď

ŠTRBSKÉ PLESO – Za bieleho dňa zaútočil medveď z Vysokých Tatier na kozu lesníka zo Štrbského Plesa. Na vlastné oči to videli jeho susedia, ktorí z toho boli v šoku ešte aj na druhý deň.


„Bolo to kruté,“ tvrdí horárova susedka Daniela Kordová. „Koza sa v nedeľu pásla neďaleko horárne. Keď začal štekať pes, pozrela som sa smerom k lesu. Videla som medveďa, ako so sebou vlečie kozičku, bojujúcu o život.“ Medveď asi sto metrov od horárne takmer celú kozu zožral. Nechal len kosti a kožu. „Aj po tie sa však určite vráti,“ myslí si Daniela Kordová.

Horárova koza sa pásla na dvore, ktorý vôbec nebol oplotený. Sám lesník Ľuboš Fabián udalosť berie ako fakt, s ktorým jednoducho v Tatrách treba rátať. „Medveď je tu doma. To my ľudia sme u neho na návšteve.“ Jeho suseda si však myslí, že s medveďmi v Tatrách niečo treba robiť.

„Narodila som sa tu. Viem, že ľudia tu s medveďmi musia spolunažívať. Keď už však táto šelma príde k obydliam za bieleho dňa, niečo predsa nie je v poriadku. Čo ak by sa pri kozičke hrali deti?“ S tým, že niečo treba robiť, súhlasí aj Anton Haratyk z Obvodného úradu životného prostredia v Poprade. Nemyslí si však, že prípadný odstrel by pomohol. „Tatry sú plné ľahko dostupných odpadkov. Medvede sem chodia práve preto. Ak by sme aj medveďa odstrelili, čoskoro sem príde ďalší.“
Na Št. Plese zaútočil medveď za bieleho dňa! 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články