Utorok, 29. november 2022. Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej, Andreas.

HN: Polícia urobila raziu u šéfa nespokojných dopravcov

Jaroslav PoláčekGaléria fotiek (1)
Jaroslav Poláček

BRATISLAVA - Polícia tento týždeň vykonala raziu vo firme organizátora protestov proti systému elektronického mýta Jaroslava Polačeka. Napísali to dnes Hospodárske noviny (HN).


Vo firme polícia zaistila dokumenty, údajne prešetruje nelegálne uloženie odpadu na skládke. Nikoho však zatiaľ neobvinila. Polaček naznačoval, že razia môže súvisieť s januárovými a februárovými protestnými akciami.

"Vraj sme sa obohatili o 1050 eur," citoval denník Polačeka. Podozrenia, že košická firma Fúra, v ktorej je spoločníkom, nelegálne vyviezla odpad na skládku v obci Petrovany, odmietol. "Odpad sa na ňu môže vyvážať, takže tomu všetkému nerozumiem," bránil sa. "Od polovice januára sa okolo nás dejú čudné veci," dodal. Fúra má podľa HN skládku v prenájme.

Razia bola podľa hovorcu krajského policajného riaditeľstva v Prešove Daniela Džobanika vykonaná na podnet prokurátora. Vyšetrovanie žiadala inšpekcia životného prostredia.

Polaček stojí na čele Únie autodopravcov Slovenska, ktorú si založili nespokojní nákladní dopravcovia po zavedení elektronického mýta. Systém považujú za nepripravený a tvrdili, že nové poplatky môžu ich firmy zlikvidovať. V januári a vo februári kamióny na protest proti mýtu viackrát zbrzdili dopravu. Blokády ukončila polícia.

Slovensko zaviedlo elektronické mýto pre vozidlá nad 3,5 tony od 1. januára. Nové mýto sa vzťahuje na zhruba 2000 kilometrov diaľnic, rýchlostných ciest a ciest prvej triedy.


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články