Sobota2. december 2023, meniny má Bibiána, Viviána, zajtra Oldrich

Pre vodiča sa stal kruhový objazd nezvládnuteľný: Toto je číslo, ktoré nafúkal!

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj)

ŠAMORÍN - Polícia zadržala v meste Šamorín v okrese Dunajská Streda 59-ročného vodiča, ktorý nafúkal viac ako tri promile alkoholu. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

Policajti zaregistrovali v nedeľu (4. 6.) v popoludňajších hodinách osobné auto, ktoré na kruhovom objazde prešlo predným kolesom cez obrubník a s poškodenou pneumatikou pokračovalo v jazde. "Policajti muža zastavili a podrobili ho dychovej skúške. Vodič nafúkal 3,19 promile," uviedla Antalová.

Archívne video: Polícia si objednala obed, vodič donášky nafúkal

Polícia si objednala obed, vodič donášky nafúkal (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj)

Na mieste ho obmedzili na osobnej slobode a predviedli na policajné oddelenie na ďalšie úkony. "Vodiča obvinili policajti z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V rámci tzv. superrýchleho konania sa už onedlho postaví pred sudcu," informovala krajská policajná hovorkyňa.

Ako doplnila, okrem muža v Šamoríne riešila polícia v Trnavskom kraji ďalších troch vodičov, ktorí mali viac ako jedno promile alkoholu v dychu. "V obci Majcichov v okrese Trnava nafúkal 60-ročný muž 2,21 promile, v okrese Hlohovec v obci Trakovice mal v dychu 50-ročný vodič jedno promile. V meste Hlohovec poškodil 29-ročný vodič dve autá. Po nehode mu polícia namerala v dychu 1,77 promile alkoholu," uviedla Antalová. V zmysle zákona hrozí vodičom trest odňatia slobody až na jeden rok.

Viac o téme: Alkohol za volantomKolesoKruhový objazdVodičPolícia Šamorín
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu