Štvrtok, 1. december 2022. Meniny má Edmund, zajtra Bibiána, Viviána.

Známa kauza naberá na obrátkach: Je do nej zapletený aj premiér Heger? Nové informácie!

Eduard HegerGaléria fotiek (3)
Eduard Heger
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

BRATISLAVA - Len pred pár dňami prišiel šéf opozičného Smeru Robert Fico s informáciami o známom kajúcnikovi Michalovi Suchobovi. Ten sa mal v mailovej komnukácii sťažovať svojej advokátke, že ho mal vydierať súčasný riaditeľ Finančnej správy spolu s premiérom. Vyzerá to tak, že nešlo o úplné informácie. Tie poskytol obhajca oligarchu Jozefa Brhela. A opäť v nich figuruje aj premiér.


O informáciách hovoril šéf opozičného Smeru Robert Fico vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti. Opiera sa pritom o mailovú komunikáciu medzi kajúcnikom Michalom Suchobom a jeho advokátkou. V nej sa mal Suchoba sťažovať na to, že ho mal súčasný šéf Finančnej správy Jiří Žežulka "vypaľovať", pričom o tomto probléme mal údajne vedieť aj premiér Eduard Heger. Firma Michala Suchobu robila pre finančnú správu, ale finančná správa jej za prácu neplatila. Z komunikácie má podľa Fica vyplývať, že faktúry mala finančná správa vyplatiť až potom, ako Michal Suchoba zaplatí desať percent z objemu vystavených faktúr alebo od dvoch do piatich miliónov eur.

Archívne VIDEO Fico zverejnil ďalšie video: Hovorí o vypaľovaní kajúcnika Suchobu šéfom Finančnej správy Žežulkom

Teraz však na svetlo sveta unikli ďalšie informácie. Tie majú rovnako vyplývať z predmetnej komunikácie medzi Suchobom a jeho advokátkou Janou Valkovou. Tú obhajca oligarchu Jozefa Brhela Michal Mandzák označil za škandalóznu, pričom konkrétne má ísť o podozrenie z daňových podvodov, obrovské platby a výbery v hotovosti, ale aj podozrenie z manipulácie výpovedí. Tieto skutočnosti chce Mandzák písomne poskytnúť formou podaní príslušným orgánom. „Ak štátne orgány veria Michalovi Suchobovi v obvineniach voči môjmu klientovi, mali by jeho slovám veriť aj v obvineniach voči premiérovi Hegerovi a šéfovi finančnej správy Žežulkovi. Preto budeme žiadať o vypočutie obidvoch pánov, nech sa preukáže, či Michal Suchoba hovorí pravdu, alebo klame,“ uviedol. 

Jozef Brhel prišiel vypovedať
Galéria fotiek (3)
Jozef Brhel prišiel vypovedať na NAKA
Zdroj: Ivan Mego

Ďalšie obvinenia sa majú týkať honoráru Valkovej od Suchobu za prvých sedem mesiacov. Od svojho klienta údajne dostala honorár vo výške 510-tisíc eur, za čo údajne nakúpila pol tony strieborných mincí, a to od firiem, ktoré sú podozrivé z daňových podvodov a prepísané na cudzincov. "Veľa týchto platieb malo byť navyše uskutočnených v hotovosti a denné výbery z bankomatov mali byť až vo výške desaťtisíc eur. Firmy, ktoré sa na týchto podozrivých transakciách podieľali, po sebe zanechali daňové dlhy vo výške 416-tisíc eur. Už len čerešničkou na torte je, že jedna z týchto firiem, konkrétne PORT of comp, je zapojená do prípadu Oliva, v ktorom okrem iného ide o daňové podvody s fiktívnymi platinovými mincami s únikom viac než 23 miliónov euro na daniach. Jednou z jeho hlavných postáv je bývalý šéf Tiposu Marek Kaňka, ktorý v minulosti úzko spolupracoval s premiérom Hegerom," upozornil advokát. 

Známa kauza naberá na
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Topky/Maarty

Ako dodal, jednotlivé platby za strieborné mince a výbery hotovosti majú časovo kopírovať dôležité udalosti vo vyšetrovaní prípadu Mýtnik, v ktorom je Brhel obvinený. Podľa slov Mandzáka začali podozrivé obchodné operácie ešte v máji, keď sa schyľovalo k spolupráci bývalého prezidenta finančnej správy Imreczeho s orgánmi činnými v trestnom konaní. „Aj v tomto prípade budeme žiadať príslušné štátne orgány, aby uvedené skutočnosti preverili,“ uzavrel Mandzák.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články