Pondelok, 8. august 2022. Meniny má Oskar, zajtra Ľubomíra.

Transparency International upozorňuje na nezákonnú antikampaň v Nitre

Ilustračné fotoGaléria fotiek (2)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

NITRA - Transparency International Slovensko (TIS) podáva podnet na ministerstvo vnútra v súvislosti s podozrením na nezákonnú volebnú antikampaň v Nitre. Tri mesiace pred komunálnymi voľbami sa v uliciach mesta objavili bilbordy namierené proti súčasnému primátorovi Marekovi Hattasovi. Bilbordy ho vykresľujú ako zlého hospodára a sklamanie pre mesto.


"Či už si Hattas kritiku zaslúži alebo nie, nezákonná antikampaň deformuje volebnú súťaž. Keďže objednávateľa nevieme identifikovať, podávame podnet na ministerstvo vnútra," upozorňuje TIS. Podľa názoru TIS kritici majú nárok na hodnotenie štvorročného pôsobenia súčasného primátora, zvolený spôsob je však problematický. Anonymné bilbordy porušujú zákon. Buď preto, že za nimi stojí iný kandidát, avšak nie je na nich v rozpore s pravidlami uvedený, alebo ich zaplatil niekto ďalší, čo tiež zákon neumožňuje. TIS upozorňuje, že kampaň môžu viesť iba kandidáti a politické strany. 

Marek Hattas
Galéria fotiek (2)
Marek Hattas
Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

O post primátora Nitry sa budú uchádzať minimálne traja kandidáti, ktorí oficiálne oznámili svoju kandidatúru. Súčasný primátor Marek Hattas sa v komunálnych voľbách v roku 2018 uchádzal o primátorské kreslo ako nezávislý kandidát. O primátorské kreslo zabojuje aj bývalý prednosta nitrianskeho mestského úradu a súčasný prednosta Mestského úradu v Trnave Igor Kršiak ako občiansky kandidát s podporou Hlasu-SD a nezávislý kandidát Štefan Štefek, ktorý je dlhoročným mestským poslancom. Svoje predvolebné bilbordy má v uliciach Nitry aj mestský poslanec Pavol Obertáš, kandidatúru však oficiálne neohlásil.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články