Streda, 28. september 2022. Meniny má Václav, zajtra Michal, Michael, Michaela.

Horúce peklo nás čaká aj zajtra: Platia výstrahy, v TÝCHTO okresoch teplota môže dosiahnuť 36 stupňov

Ilustračné fotoGaléria fotiek (2)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

BRATISLAVA - S vysokými teplotami treba počítať aj v pondelok (4. 7.), v južných okresoch môže popoludní teplota miestami dosiahnuť 35 až 36 stupňov Celzia. Výstrahy pred horúčavami platia vo všetkých krajoch okrem Žilinského. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na webe.


Druhý stupeň výstrahy vydali meteorológovia od 14.00 do 18.00 h pre väčšinu Košického kraja, tiež pre okresy Komárno, Levice, Nové Zámky, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota a Veľký Krtíš. "Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká," varuje SHMÚ.

V niektorých okresoch Bratislavského, Banskobystrického, Trenčianskeho, Nitrianskeho, Trnavského aj Prešovského kraja platí od 13.00 do 18.00 h výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami. Vystúpiť môžu na 33 až 34 stupňov Celzia. Meteorológovia pripomínajú, že horúčavy predstavujú riziko pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

Výstrahy pred teplom k
Galéria fotiek (2)
Výstrahy pred teplom k 4.7.2022
Zdroj: skmu.sk

 

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články