Nedeľa, 26. jún 2022. Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava.

Predseda Košického samosprávneho kraja Trnka chce obhájiť post: Kandidovať bude za KDH a Alianciu

Rastislav TrnkaGaléria fotiek (1)
Rastislav Trnka
Zdroj: TASR - František Iván

KOŠICE - Post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) bude v jesenných voľbách obhajovať Rastislav Trnka. Kandidovať bude za koalíciu strán KDH a Aliancia. Oznámil to vo štvrtok v Košiciach spolu s krajskými lídrami dvojice strán Jánom Nigutom a Karolom Patakym.


"Päť rokov prinášame výsledky a chceme v tom pokračovať, v tejto verejnej službe, aj naďalej," povedal Trnka. Poďakoval sa pritom za doterajšiu spoluprácu s predstaviteľmi miest a obcí a krajskými poslancami. Poukázal zároveň na výsledky za doterajšie funkčné obdobie.

"Tieto výsledky znamenajú osemnásobné zrýchlenie rekonštrukcie ciest, šesťnásobné zvýšenie investícií do cestovného ruchu, čo bolo nebývalé v histórii Košického kraja, ani štát toľko neinvestoval do tejto oblasti. Zvýšili sme investície do školstva, zrealizovali sme inovatívne projekty ako geotermálny vrt, pustili sme sa do rekonštrukcie Turzovských a Sobraneckých kúpeľov, a to všetko pri tom, ako sme dostali kraj z posledného miesta v rebríčku transparentnosti na druhé miesto," povedal Trnka. O prípadnej volebnej podpore ďalších strán a rozšírení koalície sa podľa neho ešte rokuje. Volebný program oznámi neskôr.

Trnku podporila strana Aliancia. Jej krajský líder a primátor Kráľovského Chlmca Pataky ocenil, že sa začali rozvíjať infraštruktúrne projekty aj v oblastiach, kde žijú ľudia s maďarskou národnosťou a ktoré boli podľa neho v minulosti dlhodobo zanedbávané. Podporu deklaroval aj krajský predseda KDH Nigut. "Jednoducho treba urobiť kompromis medzi možným a chceným a pokračovať v začatých programoch, ktoré už pán predseda predstavil. Sme veľmi radi, že sa naštartovali procesy, či už v školstve, investíciách v doprave, ale aj investíciách do ľudí a cestovného ruchu," povedal.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články