Streda, 6. júl 2022. Meniny má Patrik, Patrícia, zajtra Oliver.

AKTUÁLNE Matúš Vallo bude opätovne kandidovať na primátora Bratislavy: Súpera však zatiaľ nepozná

Matúš ValloGaléria fotiek (5)
Matúš Vallo
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

BRATISLAVA - Primátor Bratislavy Matúš Vallo chce v tohtoročných jesenných komunálnych voľbách obhájiť svoj post a opätovne kandidovať na šéfa bratislavskej samosprávy. Oznámil to na utorkovej tlačovej konferencii.


Vallov protikandidát vo voľbách zatiaľ nie je verejnosti známy, okrem súčasného primátora kandidatúru ešte nikto ďalší neohlásil. Vallo tvrdí, že spolu s jeho spolupracovníkmi sa podarilo na magistráte presadiť množstvo zmien. Mesto je podľa neho v atmosfére spolupráce, riadia ho čestne, transparentne a v práci chcú pokračovať. "Dokázali sme presadiť veľa dôležitých zmien pre rozvoj Bratislavy. Baví nás meniť hlavné mesto," povedal.

AKTUÁLNE Matúš Vallo bude
Galéria fotiek (5)
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Deklaruje, že spolu s jeho tímom majú nové nápady a novú energiu. Zároveň konštatuje, že nie sú naivní a vedia, že uplynulé roky mnohým silným hráčom skrížili cestu a tí sa budú snažiť vrátiť Bratislavu do "starých koľají". "Súboj o udržanie Bratislavy nebude ľahký," povedal súčasný bratislavský primátor.

AKTUÁLNE Matúš Vallo bude
Galéria fotiek (5)
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Oznámil tiež, že Team Vallo sa mení na bratislavskú komunálnu stranu Team Bratislava. Bez dobrého tímu sa podľa Valla nedá mesto viesť, a keďže chcú vo svojej práci pokračovať, rozhodli sa tím posilniť a profesionalizovať. "Do komunálnej politiky chceme prilákať ešte viac zapálených a šikovných ľudí. Medzi zakladajúcimi členmi Teamu Bratislava sú všetci moji blízki spolupracovníci a kľúčoví spolupracovníci z radov poslancov, ale aj noví ľudia," skonštatoval Vallo.

AKTUÁLNE Matúš Vallo bude
Galéria fotiek (5)
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

S Teamom Bratislava plánujú kandidovať v komunálnych voľbách do mestského, krajského i miestnych zastupiteľstiev. Taktiež i na niektoré posty bratislavských starostov. "Chceme posilniť spoluprácu, a to na všetkých úrovniach," povedal Vallo s tým, že v najbližších dňoch budú v uliciach mesta dobrovoľníci zbierať podpisy potrebné pre vznik strany. Zároveň deklaruje, že na kampaň nevezmú podporu od firiem či podnikateľov s finančnými záujmami na meste.

Vallo je primátorom Bratislavy od roku 2018, keď v komunálnych voľbách porazil vtedajšieho bratislavského primátora Iva Nesrovnala. Vallo dovtedy aktívne pôsobil ako architekt. Známy je aj ako basgitarista skupiny Para. V minulosti sa angažoval aj ako občiansky aktivista.

AKTUÁLNE Matúš Vallo bude opätovne kandidovať na primátora Bratislavy: Súpera však zatiaľ nepozná

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články