Streda, 19. január 2022. Meniny má Mário, Sára, Zara, zajtra Dalibor, Sebastián.

Bojoval proti opatreniam a útočil na očkovacie jednotky: Známy aktivista zomrel na koronavírus!

Galéria fotiek (3)
Zdroj: FB / M. K, J. H.

BRATISLAVA – Zbrojil proti opatreniam, sympatizoval s ľuďmi, ktorí útočili na očkovacie jednotky a teraz podľahol ochoreniu, ktoré sám bagatelizoval. Známy aktivista, ktorý pomáhal ľuďom dostať sa z exekúcií, totiž podľahol koronavírusu. Úmrtie potvrdil aj poslanec OĽaNO Peter Vons.


Aktivista Miroslav K. sympatizoval so skupinou antirúškarov a antivaxerov, ktorí útočili na mobilné očkovacie jednotky v Žilinskom kraji, okrem toho podporoval protesty proti opatreniam či tzv. nájazdy na obchody. Posledný veľký protest antirúškarov sa konal v supermarkete Lidl v Piešťanoch, kde došlo k zadržaniu trojice osôb, ktorá napadla policajtov. Vo veci boli obvinení traja muži. Krátko na to boli medializované informácie, že jeden z mužov - tzv. nájazdníkov v obchodoch má byť hospitalizovaný v bojnickej nemocnici v ťažkom stave.

Nateraz tak nie je jasné, či ide o rovnakú osobu. Miroslav K. sa však po nájazde v Piešťanoch zúčastnil na proteste v Martine, ktorý organizovala ĽSNS. Podľa sme.sk krátko na to na profile na sociálnej sieti informoval, že sa infikoval koronavírusom a doma sa lieči z teplôt. Aktivista na nákazu zomrel v utorok. Miroslav K. mal občianske združenie na pomoc ľuďom, ktorí boli v sporoch s nebankovkami a vymáhačmi.

Bojoval proti opatreniam a
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Reprofoto / Facebook - J.H.

Správu, že Miroslav K. zomrel na koronavírus, potvrdil poslanec OĽaNO Peter Vons. Miroslav K. bol Vonsovým žiakom na strojárskom učilišti v Marine.Mirko, ĎAKUJEME Ti, budeš VEĽMI veľmi chýbať nám, čo sme Ťa poznali a mali radi, ale budeš chýbať najmä Tvojej rodine a mame Aničke, ktorá Ťa často sprevádzala po súdoch po celom Slovensku. Žiaľ, prehral si boj s Covidom. Odpočívaj v pokoji. Česť Tvojmu životu aj Tvojej pamiatke,“ napísal Vons na sociálnej sieti.

 

Bojoval proti opatreniam a
Galéria fotiek (3)
Zdroj: FB / Peter Vons

Viac o téme:
AUTOR: © Zoznam/PH Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články