Pondelok, 29. november 2021. Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

Pozrite, kto všetko sa objavil na stretnutí s pápežom: Podľa tohto detailu sa dá určiť aj ich postoj k očkovaniu!

Aj tieto osoby z politického života sa objavili na stretnutí s pápežom v Prezidentskej záhrade.
Aj tieto osoby z politického života sa objavili na stretnutí s pápežom v Prezidentskej záhrade.
Zdroj: TASR/Michal Svítok, Facebook/Erik Tomáš
18.09.2021 00:01

BRATISLAVA - Návštevu Svätého Otca Františka má Slovensko za sebou a jeho prítomnosť mnohých obohatila. No v rámci tejto témy je zaujímavá aj iná skutočnosť. Po príchode pápeža do Prezidentskej záhrady totiž môžeme určiť aj ďalšiu vec, a síce zaočkovanosť proti covidu viacerých populárnych ľudí z politického spektra, ktorí sa na podujatí objavili. Len tí totiž mali prístup na stretnutie so Svätým Otcom.


Prvou a zrejmou postavou je prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá sa na stretnutí s pápežom dokonca objavila na pódiu a rovnako ako Svätý Otec, aj ona je už dlhšie plne zaočkovaná proti ochoreniu Covid-19.

Pozrite, kto všetko sa
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Rovnako nie je prekvapením ani účasť premiéra Slovenskej republiky Eduarda Hegera, ktorý sa dokonca nechal verejne odfotografovať pri tom, ako sa v minulosti nechal očkovať. Ten sa stretol so Svätým Otcom dokonca na všetkých jeho zastávkach, teda nie len v Prezidentskej záhrade, ale aj na Luníku IX., v Šaštíne, v Košiciach či v Prešove.

Pozrite, kto všetko sa
Zdroj: Facebook/Eduard Heger - predseda vlády SR

Prítomnosť členov vlády bola samozrejmosť

Prítomnosť viacerých členov vlády vo svojom príspevku prezradil aj minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO), ktorý ukázal, že prišla aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíkovová, minister dopravy Andrej Doležal či Roman Mikulec ako minister vnútra.

Pozrite, kto všetko sa
Zdroj: Facebook/Jaroslav Naď - minister obrany SR, OĽaNO

Bývalí prezidenti

Na podujatí sme si rovnako všimli aj účasť všetkých troch bývalých prezidentov Slovenskej republiky. Očkovaním si teda očividne prešli aj Rudolf Schuster, Ivan Gašparovič a aj Andrej Kiska. Spolu s nimi je na zábere aj šéf slovenskej diplomacie a člen vlády Ivan Korčok.

Pozrite, kto všetko sa
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Na stretnutí v prezidentskej záhrade boli aj členovia europarlamentu, jeden z nich, Peter Pollák za OĽaNO, sa dokonca zvečnil s rovnomenným poslancom NR SR Petrom Pollákom.

Pozrite, kto všetko sa
Zdroj: Facebook/Peter Pollak

Hlasisti prišli s inými reprezentantmi ako Pellegrini

Zaujímavá je aj účasť, ktorá sa týka opozície a aj tej mimoparlamentnej. Keď si vezmeme stranu Hlas-SD, na účasti pápeža nebol jej predseda Peter Pellegrini, o ktorom je známe, že ešte nie je zaočkovaný, tak v ich prípade ho zastúpili podpredsedovia strany Erik Tomáš či exminister Richard Raši. 

Pozrite, kto všetko sa
Zdroj: Facebook/Erik Tomáš

Pre podobné príčiny na stretnutí chýbali aj také mená ako Robert Fico, Peter Pellegrini či Marian Kotleba. Tí síce pozvánku na stretnutie s pápežom od prezidentky dostali, no pre ich nezaočkovanosť sa na podujatí nemohli objaviť.

Pozrite, kto všetko sa
Zdroj: Facebook/Richard Raši

Keď už sme pri mimoparlamentnej opozícii, tak na stretnutí prekvapivo nechýbala ani Irena Bihariová ako predsedníčka Progresívneho Slovenska.

Pozrite, kto všetko sa
Zdroj: Facebook/Irena Bihariová

Ďalším takým politikom bol Alojz Hlina, ktorý mal dokonca tú česť, že sedel rovno vedľa emeritného arcibiskupa Róberta Bezáka a vedľa hereckej legendy Martina Hubu. 

Pozrite, kto všetko sa
Zdroj: Facebook/Alojz Hlina

Prišli aj predstavitelia KDH, aj tí bývalí

Na stretnutí so svätou stolicou sa podľa očakávania objavili aj predstavitelia konzervatívneho prúdu - KDH. Nechýbal aktuálny predseda a župan Milan Majerský, no ani jeho predchodca Ján Figeľ.

Pozrite, kto všetko sa
Zdroj: Facebook/Milan Majerský


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz
VIDEO: Facebook/Zuzana Čaputová

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články