Pondelok, 29. november 2021. Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

Súboj prokurátorských titanov: PRIESKUM odhalil, komu z dvoch elít viac dôverujú občania pri vyšetrení káuz

Maroš Žilinka a Daniel Lipšic boli predmetom vzorky v najnovšom priesume.
Maroš Žilinka a Daniel Lipšic boli predmetom vzorky v najnovšom priesume.
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
11.06.2021 00:01

BRATISLAVA - Prieskumová agentúra Actly sa vo svojom najnovšom zbieraní dát nevenovala vyslovene len politickým subjektom a ich momentálnej sile, ale aj otázkam okolo politických káuz, ktoré majú na starosti takí ľudia ako špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a generálny prokurátor Maroš Žilinka. Práve spomedzi spomínaných pánov si respondenti vyberali na základe dôvery v rámci vyšetrovania káuz.


Súboj titanov, no nakoniec vyhral Žilinka

Polovica z tých občanov, ktorí sa vedeli vysloviť ku generálnemu a špeciálnemu prokurátorovi, nedôveruje ani jednému z nich. Každý piaty dôveruje obom. Maroš Žilinka má oproti Danielovi Lipšicovi viac než dvojnásobnú dôveru (21:9). 11% sa k téme nevedelo vyjadriť.

Súboj prokurátorských titanov: PRIESKUM
Zdroj: Actly

"V radoch voličov koaličných strán prevláda nedôvera k obom hlavným predstaviteľom prokuratúry. U voličov ostatných strán je zasa najčastejším postojom dôvera k obom. V Sme rodina a v SaS je rovnako veľa tých, ktorí dôverujú iba Marošovi Žilinkovi ako tých, ktorí dôverujú iba Danielovi Lipšicovi. Voliči Sme rodina sa však často k téme nevedia vyjadriť. Jedine v OĽANO je dôvera k D. Lipšicovi vyššia ako k M. Žilinkovi, a to viac ako štvornásobne," tvrdí Actly pri porovnaní politických strán v prípade dôvery Lipšicovi alebo Žilinkovi.

Súboj prokurátorských titanov: PRIESKUM
Zdroj: Actly


Galéria

Maroš Žilinka a Daniel

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz
VIDEO: Topky/Vlado Anjel

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články