Utorok, 27. júl 2021. Meniny má Božena, zajtra Krištof.

Ďalšie DETAILY exkluzívneho prieskumu politických strán: Kto sú aktuálni voliči a aj o tom, kto rástol najviac!

Predstavujeme ďalšie detaily exkluzívneho prieskumu.
Predstavujeme ďalšie detaily exkluzívneho prieskumu.
Zdroj: SITA/Branislav Bibel, Topky/Vlado Anjel, Ján Zemiar, TASR - Dušan Hein, FB/Gabriel Tóth
08.06.2021 08:30

BRATISLAVA - Vo včerajšom prieskume agentúry Actly, ktorý sme vám včera exkluzívne predstavili, ste mohli vidieť najnovší záujem či nezáujem respondentov o jednotlivé aktuálne politické subjekty. Ich politický výtlak však nie je všetko, čo ponúkané dáta odhalil. Nahliadli sme aj na jednotlivé zloženie respondentov či preferenčný nárast strán za posledný polrok.


V rýchlosti si len zhrnieme, že podľa posledných dát z Actly je na čele stále Hlas-SD Petra Pellegriniho s 22,5 percentami. Prekvapil ale Smer-SD, ktorý predbehol už aj doteraz druhú SaS a so 14,8 percentami sa umiestnil za Hlasom. Na treťom mieste je teda SaS s 11,6 percentami, nasleduje OĽaNO s 8,3 percentami, Progresívne Slovensko so 7,5 percentami.

Pod hranicou siedmich percent je prekvapujúco s nárastom na 6,3 percenta KDH, no pohoršila si aj Sme rodina, ktorá už balansuje na piatich percentách. Nárast hlási aj strana exkotlebovcov Republika, ktorá by sa prvýkrát s 5,4 percentami dostala do parlamentu.

Ďalšie DETAILY exkluzívneho prieskumu

 


Najnovší EXKLUZÍVNY prieskum potvrdil trend totálneho pádu vládnych strán: Smer sa približuje Hlasu


Dnes sa pozrieme aj na ďalšie čísla. Zaujímavá je napríklad sekcia, či by respondenti vôbec išli voliť. Tých rozhodnutých pre voľby je 60 percent, tých skoro rozhodnutých je 26 percent. Tých, čo by pravdepodobne nešli voliť je 8 percent a tých, ktorí by určite nešli voliť 6 percent.

Ďalšie DETAILY exkluzívneho prieskumu
Zdroj: Actly

V poslednom prieskume je 52 percent žien a 48 percent mužov. Zastúpenie majú skôr ľudia od 30 do 49 rokov so slovenskou národnosťou. Najviac respondentov pochádzalo z Prešovského a Košického kraja.

Ďalšie DETAILY exkluzívneho prieskumu
Zdroj: Actly
 

Kto rástol a klesal za posledný polrok

Najväčšiu zmenu v politických preferenciách zaznamenala strana Smer –SD s najlepším výsledkom od vzniku strany Hlas. Smer zrejme posilnili najmä nestáli voliči strany Sme rodina, ktorá klesla takmer na úroveň z konca roka 2020. Aj v júni pokračoval kontinuálny pokles OĽaNO a mierny nárast KDH. 

Ďalšie DETAILY exkluzívneho prieskumu
Zdroj: Actly


Galéria

Predstavujeme ďalšie detaily exkluzívneho

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/red
VIDEO: Facebook/Robert Fico

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články