Nedeľa, 20. jún 2021. Meniny má Valéria, zajtra Alojz.

Špecializovaný trestný súd ukončil výsluch Dušana Kováčika: Rozhodnutie bude známe popoludní

Bývalého špeciálneho prokurátora Dušana K. privážajú na Špecializovaný trestný súd
Bývalého špeciálneho prokurátora Dušana K. privážajú na Špecializovaný trestný súd
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák
11.05.2021 12:00

BRATISLAVA - Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku Pamela Záleská ukončila výsluch bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika Na utorkovom neverejnom zasadnutí rozhoduje o väzbe po podaní obžaloby aj o žiadosti obhajoby o prepustenie na slobodu. K vyhláseniu rozhodnutia by malo dôjsť najskôr o 15.00 h, avizovali Záleská aj obhajca obvineného Erik Magál.


Neverejný výsluch a neverejné zasadnutie s obvineným bolo od 9.00 h. Dušana Kováčika eskortovali príslušníci policajného pohotovostného útvaru a Zboru väzenskej a justičnej stráže krátko po 8.00 h. Ako potvrdil obhajca obvineného Erik Magál, predmetom zasadnutia je aj žiadosť obhajoby o prepustenie z väzby. Tú podal Dušan K. po prvý raz od svojho zadržania. "Navrhli sme z našej strany písomný sľub, dohľad probačného úradníka a monitorovacie zaradenie. Kauciu sme nenavrhovali," priblížil advokát. Vyšetrovanie Dušana K., podľa slov Magála bolo jednostranné, dôkazy, ktoré navrhovala obhajoba, vykonané neboli a konanie prebiehalo v mnohých aspektoch v rozpore s Trestným poriadkom. Dušan K. od počiatku konania konštantne popiera spáchanie trestných činov.

Bývalého špeciálneho prokurátora Dušana
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na súd obžalobu na Dušana K. obvineného zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a ďalších trestných činov 20. apríla. Dušana K. zadržali a obvinili v októbri 2020 a stále je väzobne stíhaný. Dušan K. po prvý raz požiadal o prepustenie z väzby. Svojej funkcie špeciálneho prokurátora sa vzdal krátko po obvinení. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka nedávno nezistil dôvody na zrušenie obvinenia Dušana K. Nevyhovel tak návrhu obvineného.


Galéria

Bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Bývalého špeciálneho prokurátora Dušana

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články