Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

K afére so Sputnikom sa vyjadrila aj SNS: Dôkaz, že vláda Hegera nemôže získať dôveru

Predseda strany SNS Andrej Danko
Predseda strany SNS Andrej Danko
Zdroj: Topky
08.04.2021 20:00

BRATISLAVA - Aj SNS sa vyjadrilo k najnovším informáciám o žiadosti na vrátenie dodávky vakcín Sputnik V späť do Ruska. Podľa strany Igor Matovič svojimi tvrdeniami oklamal Ruskú federáciu.


,,Igor Matovič Rusom pred dovozom deklaroval schválenie všetkými príslušnými inštitúciami na Slovensku. Oklamal Ruskú federáciu. Šesť týždňov sa na Slovensku riešila koaličná kríza. Šesť týždňov Sputnik ležal v skladoch a Rusi sa neprestávali čudovať," reaguje na vzniknutú situáciu SNS. Podľa strany sem poslala Ruská federácia niekoľko kontrol, ktoré mediá ignorovali. Tvrdia, že počas šiestich týždňov upozorňovali na to, že o získané vakcíny môžeme prísť a so Sputnikom je potrebné bezodkladne očkovať, pretože aj vakcína má svoju záručnú lehotu, ktorá uplynie v lete. 

,,Hovorili sme, že sa so Sputnikom neoprávnene nakladá, a že majú k nemu prístup neoprávnené osoby. Slovenská republika už mala odobrať ďalších 200 000 kusov Sputnika. Nie je preto nič nové a nepochopiteľné, ak Rusi žiadali 6. apríla 2021 o vrátenie očkovacej látky Sputnik V s tým, že ďalších 800 000 kusov nedodajú," uviedla strana vo svojom stanovisku. Situáciu definujú ako ,,neskutočnú medzinárodnú hanbu a ukážu toho, že Igor Matovič nezvláda nielen funkciu premiéra, ale žiadnu štátnu fukciu". 

Potvrdili sa naše obavy. Matovič nám toto tajil... “Ruská strana 6. 4. 2021 zaslala list so žiadosťou o vrátenie vakcíny...

Uverejnil používateľ Andrej Danko - predseda SNS Štvrtok 8. apríla 2021

SNS zároveň vyjadrilo nádej, že Igor Matovič po návrate z Ruska podá demisiu a nový premiér Eduard Heger ani nepožiada o vyslovenie dôvery vlády v parlamente. Podľa mimoparlamentnej strany sa ukázalo, že šesťtýždňové hašterenie medzi koaličnými partnermi vlastne Slovensko pripravilo o vakcínu Sputnik V. V stanovisku uvádzajú, že Matovič spôsobil také medzinárodné problémy, že sa Slovenská republika do budúcna stala nedôveryhodným obchodným partnerom pre Rusko. ,,Nemusíme už v budúcnosti dostať žiadne objemy očkovacej látky Sputnik. Vyzývame Igora Matoviča, aby sa zajtra 10:30 v priamom prenose ospravedlnil, podal demisiu a súčasne inicioval predčasné parlamentné voľby. Koalícia SaS, OĽaNO, Sme rodina, Za ľudí nemôže ďalej pokračovať vo vládnutí," uzavreli vo vyjadrení.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/bred
VIDEO: Facebook/ Andrej Danko - predseda SNS

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články