Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Prípad Dobroslava Trnku je už na ÚŠP: Dozorujúci prokurátor rozhodne o ďalšom postupe

Dobroslav Trnka
Dobroslav Trnka
Zdroj: TASR – Jakub Kotian
03.03.2021 14:45

BRATSILAVA - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) sa už zaoberá návrhom vyšetrovateľa na podanie obžaloby na obvineného bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.


"Dozorujúci prokurátor ÚŠP po preštudovaní spisového materiálu rozhodne o ďalšom postupe," dodala. O ukončení vyšetrovania Dobroslava Trnku, ktorý je obvinený zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa v kauze Gorila, informoval v utorok (2.3.) hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka. Podľa polície mal od podnikateľa Mariana Kočnera prevziať zvukovú nahrávku obsahujúcu rozhovory osôb z podnikateľského prostredia, politikov a predstaviteľov štátnych orgánov. Z rozhovorov na nahrávke mali pritom vyplývať podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov, najmä korupčného charakteru.

Vyšetrovateľ NAKA obvinil Dobroslava Trnku v decembri 2019 zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Skutku sa mal dopustiť v rokoch 2007 až 2014. Podľa polície si nesplnil povinnosť vyplývajúcu mu z Trestného poriadku po prevzatí zvukovej nahrávky zo spravodajskej operácie Slovenskej informačnej služby (SIS) pod krycím názvom Gorila. Nahrávku ukrýval a neodovzdal orgánom činným v trestnom konaní. Konať tak mal s úmyslom zadovážiť majetkový prospech sebe a podnikateľovi Kočnerovi.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články