Piatok, 14. máj 2021. Meniny má Bonifác, zajtra Žofia.

Ďalší rozruch okolo Kotlebovej strany! Počas pandémie si usporiadali snem a ... Zásah polície!

Pokračuje hlavné pojednávanie s obžalovaným Marianom Kotlebom.
Pokračuje hlavné pojednávanie s obžalovaným Marianom Kotlebom.
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák
03.03.2021 12:29

BANSKÁ BYSTRICA - Opäť si poriadne zavarili! Ľudová strana naše Slovensko je známa tým, že nerešpektuje nariadenia počas pandémie. Najnovšie ich stretnutie riešila aj polícia.


Okolo strany Mariana Kotlebu je v poslednom čase rušno. Predseda je obžalovaný a hrozí mu vysoký trest za mrežami a zo strany odišli aj známe tváre ako Milan Uhrík či Milan Mazurek. Najnovšie si zorganizovali snem, na ktorom zasahovala polícia. Informoval o tom Čas.sk. 

Uhrík odhalil ďalšie tajomstvá ĽSNS v rozlúčkovom maile: Dom pre Mikovčákovcov a paranoidný predseda!

Na zásah polície na sneme upozornili čitatelia portálu. „Prišlo tam nakoniec dokopy 20 policajtov a pravdepodobne snem zrušili,“ napísal čitateľ s tým. Aktuálne totiž platí zákaz vychádzania aj zhromažďovania sa z dôvodu pandémie koronavirusu. Incident potvrdila aj polícia. „Polícia z Kremnice prijatú informáciu preverila a na mieste skontrolovala 22 osôb. Podozrenie z priestupku bude odstúpené na RÚVZ,“ informovala hovorkyňa Mária Faltániová.

Od Kotlebu odchádzajú známe tváre
Ďalší rozruch okolo Kotlebovej
Zdroj: Topky.sk/Maarty

Snem strany sa konal v obci Nevoľné v kultúrnom dome. Povolil ju starosta, ktorý pre portál potvrdil, že odovzdal kľúče a neskôr si ich prebral späť. Vedel aj o tom, že tam bola polícia. V nájomnej zmluve vraj bola klauzula o tom, že účastníci musia dodržiavať všetky hygienické opatrenia. 

ĽSNS hovorí o výnimke

Poslanec Rastislav Schlosár z ĽSNS povedal, že išlo o snem a teda pre tento prípad platí výnimka „V zmysle zákona o politických stranách sme na to mali výnimku. Keďže vo vyhláške je výnimka na usporadúvanie hromadných podujatí, ktoré sa konajú na základe zákona a na voľby,“ povedal portálu Schlosár. 

Polícia materiály postúpila Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva, ktorý sa prípadom bude zaoberať. 

Milan Uhrík, Marián Kotleba
Zdroj: Jan Zemiar


Galéria

Pokračuje hlavné pojednávanie s Milan Uhrík, Marián Kotleba

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články