Streda, 12. máj 2021. Meniny má Pankrác, zajtra Servác.

V bývalej banskej šachte v Banskej Štiavnici zasahujú záchranári: Hlásia dvoch mŕtvych

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
25.02.2021 23:40

BANSKÁ ŠTIAVNICA - V bývalej banskej šachte neďaleko Banskej Štiavnice zasahujú banskí záchranári, pri tragédii mali prísť o život dvaja muži. O incidente na sociálnej sieti informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici, informáciu potvrdil riaditeľ Hlavnej banskej záchrannej stanice Stanislav Paulík.


„Muži pravdepodobne v starej štôlni hľadali minerály, mali tam naštartovanú nejakú centrálu,“ uviedol Paulík. Ako dodal, už pri vstupe do šachty namerali banskí záchranári vysoké koncentrácie oxidu uhoľnatého. Pri prvotnom prieskume zatiaľ objavili dvoch mužov bez známok života. „Je predpoklad, že sa zadusili,“ povedal Paulík.

AKTUÁLNE: POLÍCIA ASISTUJE ZÁCHRANNÝM ZLOŽKÁM NEĎALEKO BANSKEJ ŠTIAVNICE Banskí záchranári aktuálne vyťahujú z bývalej...

Uverejnil používateľ Polícia SR - Banskobystrický kraj Štvrtok 25. februára 2021

Banskí záchranári aktuálne nemôžu telá mužov vytiahnuť, vstup do šachty je pri použití bežných dýchacích prístrojov vo výbave záchranárov príliš úzky. „Čakáme na diaľkový dýchací prístroj, s ktorým sa pôjde dovnútra a vytiahneme telá von,“ potvrdil Paulík.

Dve obete nešťastia a nameranie nedýchateľných hodnôt vzduchu potvrdila aj Zuzana Farkasová z komunikačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). „Z dôvodu úzkych chodieb, možného zaseknutia sa príslušníkov a následného zosuvu pôdy doposiaľ nebolo možné osoby vytiahnuť. Na miesto bola povolaná Hlavná banská záchranná stanica z Prievidze, ktorá sa ich pokúsi vytiahnuť po použití špeciálneho zariadenia vháňajúceho do štôlne čerstvý vzduch,“ uviedla Farkasová s tým, že na mieste ostávajú príslušníci HaZZ pripravení asistovať banským záchranárom.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články