Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Vyjadrenie ministra Gröhlinga: Poskytujeme navýšenie dát a volaní pre učiteľov aj v roku 2021

Zdroj: Topky/Vlado Anjel
25.02.2021 12:30

BRATISLAVA - Učitelia, ktorí učia dištančne a nemajú inú možnosť internetového pripojenia, môžu do leta 2021 požiadať o navýšenie dátových a hlasových služieb na svojich mobilných číslach. Ministerstvo školstva poskytuje túto službu učiteľom na dištančnom vzdelávaní ako bonus aj v novom roku.


Zber čísel prebieha na rovnakej webstránke, kde školy vyplňujú tzv. Covid školský semafor. Riaditelia školy po prihlásení svojim identifikátorom EDUID môžu požiadať o aktiváciu hlasových a dátových služieb pre svojich učiteľov. Ide o neobmedzené volania a objem dát minimálne 10 GB. Sú určené pre učiteľov základných a stredných škôl, ktorí učia online a nemajú inú možnosť internetového pripojenia.

„Túto službu sme začali našim učiteľom ponúkať ako bonus na jeseň 2020. V tom čase nám ju operátori poskytovali bezodplatne, za čo im patrí vďaka. Aktuálne prebehlo obstarávanie a naši učitelia môžu túto službu využívať opäť, ak zabezpečujú online vzdelávanie a potrebujú internetové pripojenie,“ priblížil minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

Spôsob navýšenia dátových a hlasových služieb závisí od technických možností jednotlivých operátorov – traja automaticky navyšujú dáta a volania k aktuálnemu paušálu používateľa, jeden nahrádza paušál novým s výraznou zľavou. Navýšenie hlasových a dátových služieb bude poskytované do 30. júna 2021.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články