Štvrtok, 15. apríl 2021. Meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica.

Nitriansky podnikateľ Bödör ostáva vo väzbe: Súd zamietol jeho sťažnosť

Zdroj: TASR - Martin Baumann
28.01.2021 14:45

BRATISLAVA - Senát 1T Najvyššieho súdu (NS) SR na štvrtkovom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosti obvineného podnikateľa Petra Kubu a obvineného nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorým bola u oboch obvinených predĺžená lehota väzby do 1. apríla. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.


Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry z konca decembra 2020 na predĺženie lehoty trvania väzby v prípravnom konaní 12. januára rozhodol, že predĺžil lehotu väzby u oboch obvinených do 1. apríla.

O väzobnom stíhaní Norberta Bödöra rozhodol senát NS SR pôvodne 9. júla a deň nato zobral právoplatne do väzby aj Petra Kubu. Zadržali ich v rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry pod názvom DOBYTKÁR 3. júla 2020.

NS SR sa v júli zaoberal sťažnosťou, ktorú podal prokurátor ÚŠP voči rozhodnutiu sudcu pre prípravné konanie ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, Michala Trubana, ktorý pôvodne Norberta Bödöra do väzby nezobral. Na druhej strane však sudca vyhovel návrhu prokurátora v prípade spoluobvineného Petra Kubu a do väzby ho zobral. Obvinení v rámci akcie a väzobne stíhaní sú aj finančník Martin Kvietik a bývalý riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Juraj Kožuch.

Táto dvojica je stíhaná pre pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku spolupáchateľstvom. Polícia ich zadržala 22. apríla v rámci akcie Dobytkár. Počas nej NAKA obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Všetky čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur. Väzobne stíhajú sedem ľudí.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články