°C

Streda, 3. marec 2021. Meniny má Bohumil, Bohumila, zajtra Kazimír.

Zverejnili HRÔZOSTRAŠNÉ FOTO plné krvi: Boj za odsúdenú Juditu sa poriadne vyostruje

Smrť Tomáša šokovala celé Slovensko.
Smrť Tomáša šokovala celé Slovensko.
Zdroj: Facebook
27.01.2021 05:53

ŽILINA - Vražda len 16-ročného Tomáša šokovala Slovensko v máji pred dvoma rokmi. Spočiatku sa hovorilo o tom, že chlapca má na svedomí neznámy muž, ktorý sa mal vydávať za odpočtára elektriny. Neskôr ale za mrežami skončila jeho kamarátka Judita. Na internete sa aktuálne objavili zábery, ktoré majú zobrazovať miesto činu krátko po tom, ako mladíka dobodali. Rozhodne nie sú pre slabé povahy.


Upozorňujeme, že zábery v článku nie sú vhodné pre citlivé povahy a maloletých.

Z desivého útoku, ktorý sa odohral ešte v roku 2019 v Žiline, polícia viní tínedžerku Juditu, ktorá bola kamarátkou obete. Jej rodina však obvinenia o tom, že ich dievčatko má na svedomí vraždu, jednoducho odmieta. Už v minulosti sa na internete objavila webstránka na obranu mladej ženy. Aktuálne vznikla ďalšia, ktorá zverejnila skutočne šokujúce zábery. 

Má ísť o miesto činu krátko po tom, ako dobodali mladistvého Tomáša. Ten mal na tele takmer 50 bodných rán. Vyšetrovatelia na mieste nezistili stopy tretej osoby. Jej prítomnosť nepreukázali ani kamerové záznamy. A práve preto sa hlavnou podozrivou a neskôr obvinenou stala Judita. 

Zverejnili HRÔZOSTRAŠNÉ FOTO plné
Zdroj: Reprofoto:pravdaojudite.net

Spochybňujú vyšetrovanie

Juditu súd medzičasom odsúdil na 12 rokov a štyri mesiace. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný, Juditin obhajca sa na mieste odvolal. Na webe navyše vznikla ďalšia stránka, ktorá o sebe tvrdí, že "prináša autentický zdroj informácií z vyšetrovacieho spisu a dokazovania v prípade Judity a Tomáša." 

Ako opisujú jej tvorcovia, nájdete na nej dôkazy, znalecké posudky, fotografie a výpovede, tak ako boli vykonané na Hlavných pojednávaniach na Okresnom súde v Žiline. Prečo ich zverejnili až teraz? Ako na webe odôvodňujú, počkať si museli na vyhlásenie rozsudku. "Teraz nám už nič nebráni zverejniť všetko, čo urobené bolo, ako aj to, čo urobené nebolo," dodali v popise.

Zverejnili HRÔZOSTRAŠNÉ FOTO plné
Zdroj: Reprofoto:pravdaojudite.net

Je teda zrejmé, na aký účel bola webstránka vytvorená. Cieľom je obhajoba Judity a spochybňovanie dôkazov - a autor sa svojim zámerom ani netají. Jeho meno známe nie je, podľa opisu by malo ísť o rodičov Judity, keďže na webe sa dočítate, že "stránku vytvorili pre ich dcéru". Na tvorbe sa má podieľať aj jej sestra.

Na stránke sa venujú napríklad poukazovaniu na to, že polícia nezaistila všetky trasologické stopy, a teda, že na mieste predsa len mohla byť tretia osoba, ako aj naďalej tvrdí Judita. 

Isté je, že dôkazy, ktoré sa našli, podporujú aj kamerové záznamy či výpovede susedov. Juditinu nevinu nepotvrdzujú, práve naopak. Senát tak dospel k záveru, že vraždu spáchala ona. Viac o sa výpovedi tínedžerky dočítate tu.

Zverejnili HRÔZOSTRAŠNÉ FOTO plné
Zdroj: pravdaojudite.net
Zverejnili HRÔZOSTRAŠNÉ FOTO plné
Zdroj: pravdaojudite.net
Zverejnili HRÔZOSTRAŠNÉ FOTO plné
Zdroj: pravdaojudite.net

Zverejnili HRÔZOSTRAŠNÉ FOTO plné
Zdroj: pravdaojudite.net
Na zábere, ktorý vznikol, keď ešte Tomáš žil, môžete vidieť aj nôž.
Zverejnili HRÔZOSTRAŠNÉ FOTO plné
Zdroj: pravdaojudite.net

Judita na hlavnom pojednávaní vyhlásila, že sa cíti byť nevinná zo spáchania skutku, ktorý jej kladú za vinu. K brutálnej vražde vypovedala až na hlavnom pojednávaní, keďže v prípravnom konaní využila svoje právo nevypovedať, pretože v tom čase už bola podozrivá. 


Galéria

Smrť Tomáša šokovala celé Na zábere, ktorý vznikol,

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/red

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články