Štvrtok, 6. máj 2021. Meniny má Hermína, zajtra Monika.

Testovanie na KORONAVÍRUS: V Trebišove bude na šiestich miestach, v Sečovciach už začalo

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa
21.01.2021 17:42

TREBIŠOV – V rámci skríningového testovania na COVID-19 okresné mesto Trebišov zriadi počas víkendu (23. - 24. 1.) šesť odberných miest, fungovať budú bez objednania. Medzi nimi sú základné školy na Pribinovej ulici a Ivana Krasku, Gymnázium na Komenského ulici, Mestské kultúrne stredisko či Centrum voľného času na Ulici T. G. Masaryka.


V sobotu bude v prevádzke päť odberných miest v čase od 8.00 h do 17.00 h, v nedeľu popoludní pribudne šieste v Spoločenskom centre v Milhostove. Miesta s časmi odberov zverejnilo mesto na svojej webstránke aj na sociálnej sieti. "V týchto pracovných dňoch, ale aj počas víkendu, však môžu Trebišovčania ako doposiaľ využívať aj mobilné testovacie miesta zriadené Nemocnicou s poliklinikou v Trebišove, trebišovským vojenským útvarom a Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Trebišove," informovala hovorkyňa radnice Martina Mištaničová. 


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


V Kráľovskom Chlmci sa antigénové testovanie pripravené mestom uskutoční od piatka do nedele (21. - 23. 1.), a to na základných školách na uliciach L. Kossutha a Hunyadiho a na mestskom úrade. "Tieto odberné miesta budú v prevádzke od 8.00 do 18.00 h, v nemocnici naďalej bude prebiehať testovanie občanov v ich vlastnej réžii," oznámil primátor Karol Pataky. Na testovanie sa dá aj registrovať cez webstránku mesta s výberom miesta a časového úseku.

V meste Sečovce začalo testovanie v budove kultúrneho domu už vo štvrtok, trvať bude do utorka (26. 1.) s výnimkou nedele (24. 1.). Odbery sa konajú od 10.00 do 19.30 h. "Prebieha to bez problémov, ľudia chodia priebežne. V piatok využijeme na testovanie aj komunitné centrum v rámci rómskej osady," uviedol prednosta mestského úradu Ivan Kantor.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články