Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

KORONAVÍRUS Kremnica otvorí dve odberové miesta, v Žiarskom okrese bude 45 tímov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
21.01.2021 16:16

KREMNICA – V meste Kremnica v okrese Žiar nad Hronom budú počas soboty a nedele (23. a 24. 1.) obyvateľom k dispozícii dve odberové miesta na bezplatné antigénové testovanie na ochorenie COVID-19. V celom Žiarskom okrese bude testy na základe súčinnosti samospráv vykonávať 45 odberových tímov.


Kremnica odberové miesta zriadi v priestoroch mestského kultúrneho strediska a mestskej telocvične na Dolnej ulici. Na oboch budú testy vykonávať od 7.00 do 18.00 h dva odberové tímy, objednávací systém mesto nezaviedlo. „Obyvateľov budeme o vyťaženosti miest informovať prostredníctvom sociálnej siete a mestského rozhlasu, čo sa nám osvedčilo aj počas prvého celoplošného testovania,“ uviedol primátor Alexander Ferenčík.

Mesto sa od decembra snaží aj o zriadenie trvalého odberového miesta na testovanie. „Odovzdali sme už všetky podklady, čakáme na posledné kroky zo strany ministerstva zdravotníctva a dodávateľa, ktorý bude testovanie vykonávať,“ potvrdil Ferenčík, ktorý verí, že trvalé testovanie by mohlo odštartovať začiatkom budúceho týždňa.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Okresný úrad v Žiari nad Hronom eviduje v rámci skríningového testovania zo strany samospráv zriadenie 45 odberových tímov. Najviac, a to 14, odberových miest počas víkendu otvorí Žiar nad Hronom. Okrem Žiaru nad Hronom a Kremnice plánuje v okrese odberové miesto v rôznych termínoch zriadiť aj 26 obcí.

„V stredu (20. 1.) nám bolo dovezených 30.000 testov s tým, že v Banskej Bystrici je dostatočná rezerva na doplnenie. Mestá a obce nebudú vydávať modré certifikáty, ale potvrdenia podľa vzoru ministerstva zdravotníctva opatrené pečiatkou mesta či obce,“ povedal prednosta OÚ Michal Zdycha.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články