Nedeľa, 18. apríl 2021. Meniny má Valér, zajtra Jela.

Polícia vyšetruje požiar bytu v Košiciach: Začalo sa trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenie

Polícia vyšetruje požiar bytu v Košiciach
Polícia vyšetruje požiar bytu v Košiciach
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj
20.01.2021 15:43

KOŠICE – Trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia začala polícia v súvislosti so stredajším požiarom, ktorý skoro ráno vypukol v jednom z bytov na Čiernomorskej ulici v Košiciach. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová.


Zisťovateľ príčin vzniku požiaru Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) na mieste predbežne určil, že dôvodom jeho vypuknutia bola manipuláciu s otvoreným ohňom. „Požiar úplne zničil interiér bytu. Následkom požiaru došlo k zadymeniu spoločných priestorov na poschodí a k poškodeniu časti vonkajšej fasády bytového domu,“ spresnila Mésarová s tým, že celkový rozsah škôd, presná príčina vzniku požiaru a bližšie okolnosti prípadu sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Polícia vyšetruje požiar bytu
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Ako pripomenula, na miesto boli vyslané všetky záchranné zložky a v rámci bezpečnostných opatrení boli evakuovaní obyvatelia horných poschodí bytového domu. Splodinami horenia sa intoxikovala jedna osoba. Na mieste ju ošetrili pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci (RZP) a previezli do nemocnice. Operačný dôstojník KR HaZZ v Košiciach predtým uviedol, že požiar vypukol približne po 4.00 h a pri jeho likvidácii zasahovali desiati hasiči so štyrmi kusmi techniky.


Galéria

Polícia vyšetruje požiar bytu Polícia vyšetruje požiar bytu

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články