Streda, 12. máj 2021. Meniny má Pankrác, zajtra Servác.

KORONAVÍRUS Mesto Prešov počas víkendu otvorí desiatky odberných miest

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Topky - Maarty
19.01.2021 09:00

PREŠOV - Mesto Prešov sa pripravuje na víkendové testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré bude súčasťou celoslovenského skríningového testovania. V sobotu (23. 1.) a v nedeľu (24. 1.) bude dostupných viac ako 40 odberných miest zriadených mestom, kde sa bude testovať pomocou antigénových testov. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Tomek.


"Prešov ako jedno z 56 slovenských miest, ktoré sú členmi Únie miest Slovenska a žije v nich takmer 2.000.000 obyvateľov, umožní svojim obyvateľom dať sa počas nasledujúceho víkendu otestovať. Je však absolútne nevyhnutné, aby štát splnil sľub a zabezpečil dostatok testov, certifikátov a bol pripravený pomôcť napríklad aj pri zabezpečení manažmentu odstraňovania vzniknutého odpadu," uviedol Tomek.

Mesto podľa jeho slov zabezpečí ochranné pomôcky pre viac ako 80 administratívnych pracovníkov a viac ako 80 zdravotníkov, ktorí budú vykonávať odbery.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

"Rovnako zabezpečíme dostatok dezinfekčných prostriedkov na všetky odberné miesta a následne aj dôkladnú dezinfekciu jednotlivých odberných miest každý deň po skončení testovania," doplnil Tomek s tým, že bližšie informácie o odberných miestach a ďalšie dôležité pokyny poskytnú obyvateľom v priebehu tohto týždňa.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články