Pondelok, 10. máj 2021. Meniny má Viktória, zajtra Blažena.

Ministerstvo školstva naďalej pokračuje v posudzovaní návrhu na odvolanie rektora STU

Na snímke rektor Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave Miroslav Fikar
Na snímke rektor Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave Miroslav Fikar
Zdroj: TASR - Martin Baumann
22.12.2020 17:21

BRATISLAVA – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR naďalej pokračuje v posudzovaní predloženého návrhu na odvolanie rektora Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave Miroslava Fikara. Návrh na jeho odvolanie schválili na svojom zasadnutí členovia Akademického senátu STU ešte 26. októbra.


"Ministerstvo sa 18. decembra listom opätovne obrátilo na predsedu Akademického senátu STU Mariána Peciara so žiadosťou o stanovisko k okolnostiam zasadnutia akademického senátu," priblížil odbor komunikácie rezortu školstva. Po vyjadrení predsedu akademického senátu ministerstvo rozhodne o ďalšom postupe v tejto veci. K organizácii a priebehu zasadnutia sa mal pre rezort školstva vyjadriť aj samotný rektor.

Ministerstvu školstva návrh na odvolanie rektora STU doručili 2. novembra. Teraz sa musí posúdiť jeho zákonnosť. V prípade splnenia podmienok bude predložený návrh prezidentke SR Zuzane Čaputovej. "Zákon neustanovuje ministrovi lehotu na predloženie návrhu prezidentke SR, čo obvykle znamená, že sa tak má stať hneď, ako je to možné," dodal nedávno rezort školstva.

Akademický senát STU na svojom zasadnutí 26. októbra schválil návrh na odvolanie rektora Fikara z funkcie. Pri hlasovaní bolo platných 42 hlasov. Za návrh na odvolanie rektora hlasovalo 25, proti bolo 14 a zdržali sa traja senátori.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články