°C

Piatok, 23. október 2020. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Predseda švajčiarskej Rady kantónov navštívil Slovensko, stretol sa s Kollárom

 Kollár sa stretol s predsedom švajčiarskej Rady kantónov Hansom Stöcklim
Kollár sa stretol s predsedom švajčiarskej Rady kantónov Hansom Stöcklim
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
29.09.2020 17:55

BRATISLAVA - Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár v utorok privítal v priestoroch Bratislavského hradu svojho švajčiarskeho partnera, predsedu Rady kantónov Spolkového zhromaždenia (SZ) Švajčiarskej konfederácie Hansa Stöckliho. Rokovali o medziparlamentnej spolupráci aj o dôsledkoch koronakrízy.


Partneri diskutovali napríklad o opatreniach na podporu fungovania hospodárstva počas pandémie koronavírusu. "Slovenská republika by rada využila potenciál slovenských inovatívnych spoločností v spolupráci so švajčiarskymi univerzitami na budovanie verejno-prospešných projektov," skonštatoval v tejto súvislosti Kollár.

 Kollár sa stretol
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Šéf slovenského parlamentu poďakoval Stöcklimu za pomoc pri repatriácii šiestich slovenských občanov, keďže Švajčiarsko bolo súčasťou programu repatriačných letov EÚ. Partneri tiež hovorili o opatreniach švajčiarskej vlády na podporu fungovania hospodárstva počas pandémie.

"Zaujímala nás dnes najmä otázka dostupnosti pomoci pre malých a stredných podnikateľov, startupy a inovatívne spoločnosti a spôsob, ako sa Švajčiarsko vyrovnáva s touto otázkou, čo by sme sa mohli od Švajčiarska naučiť aj my," dodal Kollár.

 Kollár sa stretol
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Partneri sa tiež zhodli na potrebe rozvoja medziparlamentných vzťahov i spolupráci na úrovni parlamentných výborov. "Veríme, že vzťahy medzi našimi parlamentmi sa v nadchádzajúcom období postupne zintenzívnia," uviedol Kollár. Priestor je podľa neho najmä v spolupráci parlamentných výborov, napríklad zahraničných výborov, výborov pre vzdelávanie a výborov pre hospodárske záležitosti.


Galéria

 Kollár sa stretol  Kollár sa stretol  Kollár sa stretol

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články