Utorok, 13. apríl 2021. Meniny má Aleš, zajtra Justína.

Michal roky pomáhal 90-ročnej pani: Napokon ju obral o desaťtisíce eur, skončil v rukách polície

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
15.09.2020 11:45

TRNAVA - Polícia obvinila 57-ročného Michala zo zločinu podvodu. Muž previedol z účtu 90-ročnej poškodenej viac ako 50.000 eur na svoj účet. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.


Obvinený sa zoznámil s Trnavčankou pred niekoľkými rokmi cez podomový predaj. "Osamelej žene bez rodiny sa potom niekoľkokrát do roka ozval. Občas jej nakúpil, ona mu niekedy požičala peniaze. Išlo o sporadické návštevy. Intenzívnejšie sa začal ozývať posledný rok," uviedla Linkešová.

Koncom augusta ju navštívil s notárkou. "Za jej účasti staršia pani podpísala generálnu plnú moc a došlo k overeniu jej podpisu. Muž tým získal právo disponovať so všetkými úsporami, ktoré staršia pani mala. Peniaze, ktoré mala na účte, začal postupne vyberať. Zaplatil z nich dlhy, niektoré stavil v stávkových spoločnostiach," doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Z účtu previedol viac ako 50.000 eur a v prípade, že by sa mu podarilo predať aj cenné papiere, ženu mohol pripraviť o ďalších takmer 60.000 eur. Obvinený sa ku skutku priznal a časť peňazí vrátil. Zákon stanovuje za podvod na chránenej osobe trest odňatia slobody na tri až desať rokov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články