°C

Piatok, 25. september 2020. Meniny má Vladislav, zajtra Edita.

Polícia prosí o pomoc pri pátraní: Hľadá muža, ktorý sa votrel do bytu invalidných dôchodcov

Polícia pátra
Polícia pátra
Zdroj: Topky.sk
06.08.2020 17:37

ŽILINA – Žilinská polícia žiada verejnosť o pomoc pri stotožnení muža, ktorý sa mal v júli votrieť do bytu invalidných dôchodcov na sídlisku Solinky v Žiline pod zámienkou poskytnutia pomoci pri oprave bytu. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.


"V byte mal využiť nepozornosť majiteľov a z kovovej pokladničky odcudziť hotovosť vo výške 3000 eur. Potom mal vylákať od majiteľov dve platobné karty s PIN kódmi a vykonať neoprávnené výbery finančnej hotovosti v celkovej hodnote 1200 eur," uviedla krajská policajná hovorkyňa.

Doplnila, že žilinská polícia vedie vyšetrovanie vo veci zločinu krádeže a prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty. "Skutku sa mal dopustiť doposiaľ neznámy páchateľ v dobe od 21.00 h 22. júla do 5.00 h 23. júla tohto roku," dodala Balogová.

"Akékoľvek informácie o totožnosti muža, jeho pohybe alebo pobyte je potrebné oznámiť na linke 158, súkromnou správou na facebookovej stránke Polícia SR alebo osobne na ktoromkoľvek oddelení PZ," uzavrela krajská policajná hovorkyňa.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články